Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A műtrágya a közönséges lisztbogár ürülékéből készül. A rovarokat gabona-melléktermékekkel táplálják az Ynsect franciaországi Dole-ban található gyárában. Az YnFrass-nak nevezett termék kifejlesztése négy évébe telt a cég kutatás-fejlesztési részlegének. A rovaralapú műtrágyát a Franciaországban hatályos jogszabályok szerint mind a hagyományos, mind az organikus növénytermesztés során fel lehet használni, írta meg a Farmers Guardian.
- mondta Antoine Humbert.
Az YnFrassban a növények tápanyagigényének megfelelő mértékben, 4-3-2-es arányban található nitrogén, foszfor és kálium, és 85%-os a szervesanyag-tartalma, mondta a cég vezérigazgatója. Ez pedig tökéletesen alkalmas a talajok fizikai, kémiai és biológiai tulajdonságainak javítására. A termék 90%-ban száraz, szemcsés, szagtalan és könnyen szállítható formátumban lesz kapható.
A műtrágyát az Ynsect 2018-ban búzán és repcén tesztelte, és búzánál a szerrel nem kezelt területekhez képest 100%-kal volt magasabb a terméshozam. Repcénél a hagyományos nitrogén-foszfor-kálium műtrágyához képest 20%-kal volt jobb a termés az YnFrass-szal kezelt területen. A tesztelést később burgonyán is elvégezték, ahol azt tapasztalták, hogy a műtrágyával nem kezelt földekhez képest 33%-kal jobb volt a termés, ugyanakkor a hagyományos műtrágyákhoz képest nem volt kimutatható javulás a hozamban. A terméket letesztelték különféle zöldségekre is, szőlőre és dísznövényekre is, és az eredmények bíztatóak voltak.
Az YnFrass előreláthatólag 10%-kal lesz drágább a hagyományos műtrágyáknál. Arról, hogy a rovaralapú szer mikor kerülhet európai kereskedelmi forgalomba, egyelőre még nincsenek információk.