Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Bár csak 2019-ben több mint négyezer új növényfajt fedeztek fel, köztük 6 hagymafajtát, 10 spenótfélét, és két maniókafajtát, a Föld fejletlenebb részein egyre elterjedtebb ipari növénytermesztés folyamatosan csökkenti élőhelyeiket, így a tudósok versenyt futnak az idővel, írta meg az Index az Inhabitat értesülései alapján.
- mondta Alexandre Antonelli, Kew Királyi Botanikus Kertek tudományos igazgatója.
A szakember kifejtette, hogy minden egyes alkalommal, amikor egy faj kihal, az emberiség elveszít egy esélyt. Alexandre Antonelli szerint az emberiség vesztésre áll az idővel szemben, és valószínűleg gyorsabban veszíti el a fajokat, mint ahogy felfedezné és elnevezné őket. A jelentést a Kew Királyi Botanikus Kertek Antonelli vezetésével állította össze, amelyben 42 országból érkezett több mint 210 tudós vett részt.
Hogy a biodiverzitás miért olyan fontos, arra rendkívül jó példa a fenyegető banánpusztulás. A veszélyről és annak hátteréről az Agrárszektor is beszámolt.
A probléma dióhéjban: a világ nagyobb része a Magyarországon is kapható, úgynevezett Cavendish banánt fogyasztja. A monokulturás, hatalmas ültetvények azonban rendkívül sérülékenyek egy ellenálló gombafajjal, a Panama-betegséget okozó TR4-el szemben. A világ és a banántermelők most azért imádkoznak, hogy a betegség ne érje el a dél-amerikai ültetvényeket. Létezik már egy, a vírusnak ellenálló Cavendish-változat, de a termelők nem rajonganak érte, mert foltosabb a külseje.