Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Szerda reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, szerdai (2021.09.15.) napon.
2021.09.15. szerda: Összességében több órára kisüt a nap, azonban a Dunántúlon egyre több és vastagabb magasszintű felhőzet szűri a napsütést, a keleti megyékben pedig gomolyfelhők képződnek. Utóbbiból kis eséllyel egy-egy helyen zápor is előfordulhat. A déli szél a Dunántúlon és Budapest tágabb környezetében megélénkül.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 25 és 32 fok között valószínű.
Késő estére általában 16, 24 fok közé hűl le a levegő.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Fronthatással nem kell számolni, a nagy napi hőingás viszont igénybe veheti a szervezetünket.
A következő napon várható időjárás
2021.09.16. csütörtök: Számítani lehet több-kevesebb napsütésre gomolyfelhőkkel, egyre több fátyolfelhővel. Estétől északnyugat felől vastagszik is a felhőzet. Elszórtan, késő estétől az északnyugati megyékben már több helyen előfordulhat eső, zápor, egy-egy zivatar. Az északnyugatira forduló szél sok helyütt megélénkül. A minimum-hőmérséklet általában 12 és 18, a maximum 26 és 31 fok között várható.
Friss híreink:
Egyre több magyar gazda mond le erről az állatról: vészesen fogynak az állományok
Igen változóak a számok Európában, ha a különböző húsfélék fogyasztását, értékesítését és vágási statisztikáit vesszük figyelembe. Az értékesítési számok bizakodásra adnak okot szinte az egész EU-ban, hazánkban azonban már változnak a tendenciák. Egyes jelentésekből kiderült, hogy néhány ágazatot a koronavírus-járvány és a különféle állatbetegségek is sújtották, de még így is talpon tudtak maradni. Átfogó képet kaphatunk arról is, hogy mely húsféléket fogyasztják a legtöbbet, illetve melyeket a legkevesebbet. Megtudhatjuk azt is, hogy drasztikus csökkenés volt megfigyelhető a hazai libaállományban, hiszen több mint a harmadára csökkent az egyedek száma.
Komoly drágulás jön év végén: ezek az élelmiszerek biztosan többe kerülnek majd
Habár a magyar termelők örülnek a gabonaárak emelkedésének, a drágulás legnagyobb vesztesei egyértelműen a malomipar és a takarmányipar - mondta az Agrárszektornak Kiss Péter, Gabonaszövetség elnöke. Kiemelte, ezek a magas árak tovább fognak gyűrűzni a magyar gazdaságban, mind az állattenyésztés, mind a malomipar, mind a cukor esetén, így komoly áremelkedésre kell készülni az alapvető élelmiszereknél, ami év végén már a boltokban is meg fog látszódni.
Már biztos: ez lehet a megoldás a magyar agrárium legsúlyosabb problémájára
A magyar mezőgazdaság számára a legnagyobb csapást évről évre a vízhiány okozza, és habár az öntözésfejlesztés már hosszú ideje a középpontban van, a szakemberek szerint a magyar vízgazdálkodás jövője a különböző vízmegőrzési technológiák elősegítésében rejlik - hangzott el az Agrár-Hungarikum Konferencián Kalocsán. Kiemelték, ma a lehullott csapadék nagy része nincs felhasználva Magyarországon, pedig a jövő megoldása ezen vizek megmentése és alkalmazása lehet.