Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A napraforgómag világpiaci ára - az argentínai termény kivételével - csökkent április 19. és május 16.
között, mivel Ukrajnából megindult a termények szárazföldi szállítása, így áprilisban és májusban a keleteurópai tagországokon keresztül megélénkült a napraforgómag kereskedelme - derül ki az AKI legfrissebb jelentéséből. A franciaországi SaintNazaire-ban és Bordeaux-ban egyaránt 834 dollár/tonnáért (-30 dollár) kötöttek szerződéseket az azonnali és a júniusi, 875 dollár/tonnáért (-11 dollár) a szeptemberi és a decemberi szállítású olajmagra a jelzett időszakban. Bulgáriában 16 dollárral 935 dollár/tonnára (FOB) csökkent a napraforgómag azonnali exportára. Hollandiában az olajmag azonnali kikötői ára (CIF) 18 az EU élénk exportkereslete miatt - 43 dollárral 968 dollár/tonnára (FOB Buenos Aires) emelkedett az azonnali szállítású termény ára.
Az AKI PÁIR adatai szerint a magas olajsavtartalmú napraforgómagot (HO) tonnánként 359,8 ezer forintért, a nagy olajtartalmú napraforgómagot (LO) 303,6 ezer forint/tonnáért (+93 százalék) vásárolták a feldolgozók és a kereskedők június első hetében. Az ipari napraforgómag (összesen) áfa és szállítási költség nélküli termelői ára az egy évvel korábbihoz képest 97 százalékkal, átlagosan 320,4 ezer forint/tonnára emelkedett. A Budapesti Értéktőzsdén a nagy olajtartalmú napraforgómag októberi kurzusa 270 ezer forint volt június 3. és 10. között.