Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Meghosszabbíthatják az ukrán gabona és mezőgazdasági termékek exportjára vonatkozó megállapodást, amelyet Ukrajna, Törökország, Oroszország és az ENSZ hoztak tető alá. Mint ismeretes, a megállapodás november 19-én, szombaton járna le - írta meg a 444.hu a Guardian értesülései alapján. Oroszország korábban úgy nyilatkozott, hogy nem akarják megújítani a megállapodást az orosz mezőgazdasági exportra vonatkozó, továbbra is érvényben lévő szankciók miatt, és egyszer már fel is függesztették a megállapodást egy rövid időre.
Recep Tayyip Erdoğan török elnök egy záró sajtótájékoztatón felszólalva kijelentette, hogy bízik abban, hogy a megállapodást megújítják, és nem csak ideiglenesen, hanem inkább egy évre. Törökország az ENSZ-szel közösen júliusban tárgyalt az eredeti fekete-tengeri gabonaegyezményről, aminek az aláírása óta a törökök már 11 milliárd tonna gabonát engedtek át. A török elnök beszélt arról is, hogy további tárgyalásokat folytat Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, amint visszatér Törökországba a G20-ak csúcstalálkozójáról.
Oroszország emellett megállapodást kötött arról is, hogy ismét használhatja azt a csővezetéket, amely a nitrátműtrágya egyik fő összetevőjét, az ammóniát szállítja az ukrán ellenőrzés alatt álló területen keresztül. A csővezetéket azóta nem használhatták, hogy háborút indítottak Ukrajna ellen. Az ENSZ terve az, hogy az orosz műtrágyagyártó Uralchem által termelt ammóniát az orosz-ukrán határra szállítják. A terméket a Trammo amerikai kereskedő vásárolja majd meg, mielőtt a csővezetékbe kerülne, így biztosítva, hogy ne orosz tulajdonú gázt szállítsanak át ukrán területen. Az Uralchem egy szankciókkal sújtott orosz oligarcha, Dmitrij Mazepin tulajdonában van, ami kicsit bonyolultabbá teszi az ügyletet.