Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az ország mezőgazdasági területéből körülbelül 4 013 100 ha nitrátérzékenynek minősül, ahol trágyát kijuttatni november 30-február 15 között nem lehet, tekintve, hogy ezen időszakban a víz mozgása dominánsan a gravitációt követve lefelé irányul, azaz ilyenkor töltődhetnek fel talajaink vízzel, ha azt az agrotechnikai hibák nem akadályozzák meg (pl. eketalpréteg) - írja a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). A tilalmi időszakban tehát a csapadék a mélyebb rétegekbe juthat, s magukkal viheti a mobilis tápanyagokat, mint pl. a nitrát ionok. A növényzettel borított, magasabb hőmérsékletű időszakban - amikor a trágyakijuttatás nem tiltott - a kimosódás kockázata nem jellemző, hiszen a növényi gyökérzet szívó hatása, illetve a párolgás felfelé irányuló vízmozgást eredményezhet.
A téli trágyázási időszakon belül február 1-től az őszi kalászosok fejtrágyázása megengedett. Persze a talajok megfelelő állapotát figyelembe kell venni, hogy ne tömörítsük, ne roncsoljuk szerkezetét taposási kárral. Trágyázószer talajra ez időszakban sem kerülhet, ha a talaj fagyott, vízzel telített, vagy hóval borított.