Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A Szövetség emellett azt is indítványozta, hogy vezessék be a Lengyelországba érkező bogyós gyümölcsök minden egyes tételének ellenőrzését, különös tekintettel a növényvédőszer-maradékokra, és ne engedélyezzék azok forgalomba hozatalát, amíg a vizsgálat eredményei meg nem érkeznek. Június elején a Szövetség már közölte, hogy az Ukrajnából származó ipari szamóca miatt árnyomás észlelhető a piacon, és hasonló helyzet kialakulásától tart a frisspiaci szamóca esetében is. Emlékeztetőül, az Európai Bizottság az Ukrajna elleni orosz háborúval összefüggésben jóváhagyta a búzatermesztési ágazatot támogató lengyel programot, mintegy 435,4 millió euró (2 milliárd zloty, csaknem 170 milliárd Ft) értékben - írja a FruitVeB.
A Bizottság megállapította, hogy a lengyel mechanizmus megfelel az ideiglenes válságellenes programban meghatározott feltételeknek. Különösen, hogy a támogatás nem haladja meg a 250 ezer eurót kedvezményezettenként, és legkésőbb 2023. december 31-ig fogják csak nyújtani. Tarasz Kacska, Ukrajna gazdasági miniszterhelyettese már korábban kijelentette, hogy a Lengyelország által az ukrajnai gabonaexport növekedésére válaszul a lengyel gazdáknak nyújtott támogatások nem felelnek meg a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) szabályainak.
Az Európai Bizottság négy ukrán mezőgazdasági termék (búza, kukorica, repcemag és napraforgómag) behozatalát tiltotta meg öt uniós országba - Bulgáriába, Magyarországra, Lengyelországba, Romániába és Szlovákiába. Az intézkedés indoklása a következő volt: “hogy kiküszöbölje az e termékekkel kapcsolatos logisztikai problémákat” az említett országokban. Az intézkedések május 2-án léptek hatályba, és 2023. szeptember 15-ig tartanak. Ezen időszak alatt az árukat a fent említett öt ország kivételével minden uniós országba be lehet szállítani, illetve az ukrán termékek átutazhatnak a tilalmat bevezető országokon is.