Őrület: még mindig ennyiért árulják a répát az osztrák piacokon

Őrület: még mindig ennyiért árulják a répát az osztrák piacokon

agrarszektor.hu
Immár nyolcadik hete betonbiztosan az 55-60 euró/100 kg közötti sávban tartózkodik a sárgarépa ára Ausztriában. Egyelőre nem is tűnik úgy, hogy a közeljövőben jelentős változás állna be, bár a belföldi termés volumenét átlag alatti szintre várják, illetve érkeztek jelentések rágcsálók okozta károkról.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

Az előző napok hőmérséklet-csökkenését követően megkezdődött a tárolásra szánt sárgarépa betakarítása Marchfeldben. A héten az értékesítés nyugodt, stabil keretek között folyt, az exportpiac egyelőre csendes. A kínálat a belső piac ellátásához elegendő, de nem túl bőséges - írja a FruitVeB

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Hogyan kezeld kíméletesen a termést? (x)

A szántóföldi növénytermesztés kihívásaira keresi az ország a választ. Egyértelmű a szakmában, hogy a minőség fokozására ma már nem a piaci előny megszerzése miatt szükséges, hanem létkérés.

Támogatott tartalom

Egy bio lépéssel a peronoszpóra előtt (x)

A peronoszpóra a szőlő egyik meghatározó gombabetegsége. A fertőzésnek kedvező helyzetben és megfelelő védelem nélkül károsítása nyomán akár 80–100%-os lomb- és fürtkár is kialakulhat.

EZT OLVASTAD MÁR?