Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Ahogy a kanadai burgonyatermesztés tovább fejlődik, a termelési ambíciók és a környezetvédelem közötti kényes egyensúly továbbra is az iparági megfontolások előterében áll - írják a kutatók.
A tápanyag-gazdálkodás kihívása
A burgonyatermesztők hagyományosan kihívásokkal szembesülnek a tápanyag-gazdálkodás terén, amely a terméshozamokat közvetlenül befolyásoló, kulcsfontosságú szempont a tevlkenységükben. A hagyományos talajkezelési és lombtrágyázási módszerek, bár bizonyos mértékig hatékonyak, korlátokba ütköznek, különösen a burgonya növekedésének későbbi szakaszaiban szükséges tápanyagok esetében.
Az uralkodó iparági gyakorlatok gyakran a műtrágyák koncentrált kijuttatását jelentik az ültetés vagy a feltöltés fázisában, különösen Kanadában. Míg ez a megközelítés bizonyos tápanyagok esetében megfelelő lehet, a burgonya későbbi növekedési szakaszaiban szükséges tápanyagok esetében kihívást jelent
- írja Abukmeil és Al-Mallahi.
A pontosabb és hatékonyabb tápanyag-kijuttatás szükségessége egyre nyilvánvalóbbá vált, különösen az emelkedő üzemanyag- és műtrágyaköltségek fényében.
A mesterséges intelligencia újraírja a szabályokat
A Dalhousie Egyetem kutatói, köztük Reem Abukmeil doktorjelölt és Ahmad Al-Mallahi egyetemi docens, a mezőgazdasági forradalom úttörői. Kutatásuk során egy hordozható spektrofotométert, egy optikai érzékelőt használnak a burgonyaföldeken a levélnyél tápanyagértékeinek gyors meghatározására. Az optikai érzékelők és hullámhossz-tartományaik technológiai fejlődése a spektroszkópia széles körű alkalmazását eredményezte a növények tápanyag-összetételének gépi tanulási technikák segítségével történő értékelésére.
Ez a technológia a korábbi adatokon betanított gépi tanulási algoritmusokkal kombinálva lehetővé teszi a növény tápanyagszükségletének közel valós idejű értékelését.
A valós idejű tápanyag-figyelés előnyei
Ez a mesterséges intelligencia által vezérelt megközelítés számos előnnyel jár. Lehetővé teszi a gazdálkodók számára a műtrágyák hatékonyabb és időben történő kijuttatását, biztosítva, hogy a növények a megfelelő tápanyagokat a megfelelő időben kapják meg.
Ez nemcsak a termésminőséget és a hozamot optimalizálja, hanem segít a termelési célok és a környezetvédelem egyensúlyának megteremtésében is.
A burgonyatermesztés jövője
Ahogy a kanadai burgonyatermesztés tovább fejlődik, az AI-technológia integrálása jelentős előrelépést jelent. Nemcsak a burgonyatermesztés hatékonyságának és fenntarthatóságának növelését ígéri, hanem példát jelent más növények számára is. Ez az új megközelítés értékes eszköznek ígérkezik a gazdák számára, lehetővé téve számukra, hogy hatékonyan és időben alkalmazzák a szükséges műtrágyákat, ami végül egyensúlyt teremt a termelési ambíciók és a környezetvédelem között – tette hozzá a cikk.