Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Mesclun saláta
Ezt a zöldséget februártól - kezdetben fóliába, üvegházba téve - egész őszig folyamatosan vethetjük, az igényeknek megfelelően, illetve a kertben felszabaduló hely arányában. Főnövénynek, elő- és utónövénynek egyformán megfelel. Többször is visszavághatjuk.
Mogyoróhagyma
A mogyoróhagyma vagy salottahagyma a vöröshagyma egy változata, melyet főképp kiskertekben, háznál termesztenek. Hagymája kisebb a vöröshagymáénál. A termesztés kezdetétől számított 2 hónapon belül pedig fogyasztható is - írja a balconygardenweb.
Rukkola
A rukkola szintén jó választás, bár inkább nyáron érdemes belekezdeni a termesztésbe. A rukkolát és a nyár végét főleg az kapcsolja össze, hogy afféle utolsó pillanatos termény, mivel elvetett magjai akár 2-3 hét alatt kihajtanak annyira, hogy a konyhában használhatóvá váljanak a levelek. A termesztéshez alig szükséges valami, a talajra nem érzékeny, tehát a nyár végére kiürült ágyásokba simán vethető, de az erkélyen is elég egy-két nagyobb cserép, vagy egy termetesebb virágláda, és némi általános termőföld az induláshoz.
Edamame bab
Az edamame magyarul nem más, mint a szójabab zsenge, éretlen formája. Azaz úgy lehet elképzelni a kettő kapcsolatát, mint a zöldborsót és a sárgaborsót. Várhatóan két hónapon belül készen áll a betakarításra.
Kelkáposzta
A kelkáposzta ültetése nem igényel különösebb szaktudást, de fontos, hogy a megfelelő talajt válasszuk, amely tápanyagban gazdag és jó vízelvezetéssel rendelkezik. Az ültetés előtt azonban érdemes az előző évi növényi maradványokat eltávolítani és a talajt alaposan felásni. Tavasszal célszerű ültetni. Magról is lehet termeszteni, a kelkáposzta magjai általában 7-10 napon belül kicsíráznak, és ha elérik a 10 cm-es magasságot, akkor átültethetjük őket a kertbe. 2 hónapon belül szüretelhetünk is.
Brokkoli
Kora tavasszal a föld még nem kész befogadni olyan növények magvait, amelyek érzékenyek a fagyokra, ezért érdemes a meleg biztonságos környezetben nevelgetni azokat, míg palántává nem érnek. A brokkoli magvakat ültessük műanyag poharakba, vagy ládákba, amit március közepén már el is kezdhetünk. 5-7 hét után már láthatjuk is ahogy kifejlődnek a kis brokkoli palánták. Ekkor már ki is ültethetjük őket a szabadba.
Cékla
Vannak rövidebb és hosszabb tenyészidejűek, vannak kisebbek és nagyobbak is. Egy azonban közös bennük: akkor érdemes őket betakarítani, amikor a céklagumók körülbelül akkorák, mint egy kisebb teniszlabda. Ha túl sokat várunk a betakarítással, a gyökér túlságosan megfásodik, és ilyenkor már nem érdemes elfogyasztani.
Spenót
A spenót gyorsan növő zöldség, ezért a türelmetlen kertészek számára ideális választás. Ezen felül a spenót kiválóan alkalmas köztes termesztésre is. A spenótmagokat 2-3 centiméter mélyre és viszonylag közel egymáshoz, egymástól 3-4 centiméteres távolságra érdemes elvetni. A sorok egymástól 20-30 centiméter távolságra helyezkedjenek el. A spenót optimális csírázási hőmérséklete 10 és 20 °C között van, és az első csírák megjelenésére egy-két hét múlva már lehet is számítani.