Jöhet a készültség? Váratlan hírek érkeztek a Dunáról

Jöhet a készültség? Váratlan hírek érkeztek a Dunáról

agrarszektor.hu
Éppen a tavasz utolsó napjaira időzítette az áradását a Duna: péntektől kezdődően egyértelműen emelkedni fog a vízszint, amely a folyó vízgyűjtőjén lehulló, helyenként extrém mennyiségű esőnek köszönhető. Másodfokú árvízvédelmi készültséget egyelőre csak Nagybajcsnál jeleznek előre a modellek, míg Komáromban elsőfokú készültség várható. Budapesten egyelőre úgy tűnik, nem kell attól tartanunk, hogy a víz elöntse a rakpartot.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

A tetőzés pontos időpontja azonban egyelőre még nem látszik a vízügyi előrejelzéseken, úgyhogy mindenképpen érdemes figyelemmel követni a friss előrejelzéseket. A fővárosban legutóbb tavaly, december végén volt másodfokú készültség a magas vízállás miatt, akkor az egész rakpart úszott - írja az Időkép.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?