Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Kínában tovább nő a termelés
A termelés várhatóan 600 ezer tonnával 19,6 millió tonnára emelkedik, a megfelelő időjárási körülményeknek köszönhetően. Az új öntözési és műtrágyázási technológiákba, valamint az új fajtákba történő beruházások bőven ellensúlyozzák a termőterület csökkenését, nagyobb mennyiséget és jobb minőséget eredményezve. Az export az előrejelzések szerint közel 40%-kal, 565 ezer tonnára emelkedik, köszönhetően a nagyobb exportképes készletnek és a legfontosabb ázsiai piacokra és Oroszországba irányuló szállításoknak. Kína továbbra is a legnagyobb körteexportőr, a globális export közel egyharmadát adva
Az Európai Unióban idén gyengébb lesz a termés
A termelés a becslések szerint 250 ezer tonnával, összesen 1,8 millió tonnára csökkent, mivel Olaszországban a veszteségek miatt az elmúlt 18 év legkisebb termése volt. A kivitel az előrejelzések szerint 48 ezer tonnával, összesen 300 tonnára csökken, az exportálható készletek csökkenése miatt. A kereslet kielégítése érdekében az import várhatóan közel ugyanennyivel, 180 ezer tonnára emelkedik.
Amerikai Egyesült Államokban mind a termelés, mind a külkereskedelem nőni fog
A termelés előreláthatóan 15 ezer tonnával, mintegy 602 ezer tonnára emelkedik a magasabb terméshozamoknak köszönhetően, a termőterület folyamatos csökkenésének ellenére. Az előrejelzések szerint az export 15%-kal, 115 ezer tonnára emelkedik, a Mexikóba és Kanadába irányuló nagyobb szállítmányok miatt. Az import várhatóan enyhén, 75 ezer tonnára emelkedik, mivel a Kínából érkező körte mennyiségének növekedése ellensúlyozza az Argentínából és Dél-Koreából érkező szállítmányok csökkenését.
Argentína lehet a világ második legnagyobb körteexportőre
A termelés az előrejelzések szerint 33 ezer tonnával, összesen 621 ezer tonnára csökken a rossz termesztési feltételek és a magasabb termelési költségek miatt. Az export kissé, 320 ezer tonnára emelkedik, így Argentína a déli félteke legnagyobb körteexportőrévé és a második legnagyobb globális exportőrévé válik.
Mélyrepülésben a chilei körtetermesztés
A termelés várhatóan 10 ezer tonnával, összesen 202 ezer tonnára csökken, ami a harmadik egymást követő alkalommal jelent csökkenést. Az export várhatóan 5 ezer tonnával 100 ezer tonnára csökken, ami több mint 30 éve a legalacsonyabb szint.
A Dél-afrikai Köztársaság növelni tudja az exportját
A termelés a becslések szerint 30 ezer tonnával 530 ezer tonnára emelkedik az optimális téli körülményeknek köszönhetően. Az export várhatóan 40 ezer tonnával 280 ezer tonnára emelkedik a következő időszakban a nagyobb exportképes készletek és az Európai Unióba irányuló szállítmányok miatt.