Beütött a nyár: hiába van bőven, alig veszik a hagymát ezeken a piacokon

Beütött a nyár: hiába van bőven, alig veszik a hagymát ezeken a piacokon

agrarszektor.hu
A nyári szabadságok idején továbbra is visszaeső kereslet és lefelé korrigáló árak jellemzik az osztrák piacot - írta meg a FruitVeB. A nyomott árakon a bőséges kínálat és a beszűkült exporlehetőségek sem segítenek.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

Továbbra is bőséges a kínálat az osztrák hagymapiacon, az újtermésű tételek nagy mennyiségben állnak rendelkezésre. Az exportlehetőségek is beszűkültek, ezért itt sem enyhült az árnyomás, ami az átlagár további csökkenését eredményezte. A bővülő kínálatnak és a lanyha keresletnek megfelelően a vöröshagyma ára az előző heti 25-28 euró/100 kg közötti sávból a 20-23 euró/100 kg közötti tartományba mérséklődött.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?