Március 19-én jön a tavasz meghatározó agráreseménye: Agrárium 2025
A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit.
Kistermelők, őstermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
Az intézmény éjfélig fogadta a látogatókat, akik tömött sorokban sokszor órákig várakoztak, hogy megtekinthessék az angolul hullavirágnak is nevezett titánbuzogány (Amorphophallus titanum) egyik helyi példányát. Valamint azért, hogy beleszippantsanak a szirmai kibontásakor - egybehangzó leírások szerint - beizzadt tornazokni, rothadó hús és szemét elegyére emlékeztető szagába.
A titánbuzogány az indonéziai Szumátra szigetén honos, ahol bunga bangkainak hívják, de botanikus kertekben és magángyűjteményekben a világ számos részén megtalálható. Átmérője virágzásakor meghaladhatja az egy métert, középső, hegyes szára pedig a háromméteres magasságot. A sydneyi botanikus kert titánbuzogánya, az angol "putrid" (rohadt) szó és a Patricia név kombinációjából képzett Putricia becenevű példány további különlegessége, hogy utoljára 2010-ben virágzott. A növényfaj általában négyévente bontja ki hatalmas, bordó színű szirmait, virágzása pedig csupán egy napig tart.