Jön a vihar: kemény esővel csap le hamarosan az országra

Jön a vihar: kemény esővel csap le hamarosan az országra

agrarszektor.hu
Kedd délutánig napos, meleg idő vár a magyarokra, elsősorban az Alföldön valószínű kánikula. Délutántól azonban egy elgyengülő hidegfront ér Magyarország fölé, ami több hullámban hozhat szerda estig záporokat, zivatarokat, illetve esőt - olvasható a HungaroMet Zrt. Facebook-oldalán.

Kedd délutánig alapvetően nyugodt, napos, meleg időben lesz része a magyaroknak, elsősorban az Alföldön lehet kánikula, 30 Celsius-fok feletti csúcsértékekkel. Aznap délután azonban a közeledő, és majd az ország felett elgyengülő hidegfront előterében előbb a nyugati határszélen, majd kedd estétől nyugatról kelet felé vonulva többfelé, több hullámban kell szerda estig záporokra, zivatarokra, illetve esőre is számítani.

A mellékelt térképen látható, hogy többfelé valószínű csapadék, de így sem fog mindenütt esni. A csapadék záporos, zivataros jellege miatt pedig "foltos" lesz a csapadéktérkép, magyarul kis területen belül nagy különbségek lehetnek a lehulló csapadék mennyiségében.

Forrás: met.huForrás: met.hu

A várható kétnapos csapadékösszeg az ország nagyobb részén 10 mm alatt maradhat, de lokálisan akár több helyen is előfordulhatnak 20-30 mm-s mennyiségek. A hidegfront az ország fölött elgyengül, szerda estére, késő estére fel is oszlik, jelentős hőmérséklet-visszaesés pedig nem lesz, legfeljebb 1-2 fokkal mérséklődhet átmenetileg a meleg, így a hét második felében is 30 Celsius-fok körüli csúcsértékekre lehet készülni.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. december 5. 06:03