Fagypont közeli hideg jön Magyarországon: erre jobb lesz felkészülni

Fagypont közeli hideg jön Magyarországon: erre jobb lesz felkészülni

agrarszektor.hu
A szezon eddigi leghidegebb éjszakája áll előttünk. Néhol a fagypontot is meg fogjuk közelíteni.

Az erős szél estére csendesül, éjszakára nyugalomba kerül a légkör. A tegnapi hidegfront mögött érkezett hideg levegő a szélcsendes és többnyire felhőmentes időben jelentősen le tud hűlni. Szinte mindenütt 10 fok alá kúszik a hőmérséklet, néhol az Alföldön és az északi tájakon 5 fok alá, sőt völgyekben közelíthetjük a fagypontot, akár szezonrekord dőlhet - írja az Időkép.

Az idei ősz során, szeptemberben még nem volt ilyen hideg, ugyanakkor a napi minimumrekordot nem valószínű, hogy elérjük. 1959-ben szeptember 18-ra virradóan -1,9 fokot mért a HungaroMet.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Díjnyertes és nagy hozamú RAGT kukoricák 2026-ra (x)

A kukoricatermesztés ma már egyre szélsőségesebb környezeti feltételek között zajlik, ezért a gazdálkodók számára felértékelődnek azok a hibridek, amelyek minden évjáratban stabil teljesítményt, jó stressztűrést és megbízható alkalmazkodóképességet nyújtanak.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?