Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Miközben az USA belemerül a vámháborúba, az ázsai országok minden alkalmat megragadnak arra, hogy szorosabbra fűzzék a kapcsolataikat kereskedelmi partnereikkel. Donald Trump amerikai elnök már 34 millió dollár értékű kínai árura vetett ki 25 százalékos importvámot, és további 16 milliárd dollár értékű termék esetén alkalmazná ugyanezt a tarifát az elkövetkező hetekben. Peking azonban minden ilyen lépést hasonló értékben viszonoz, ami rendkívül felbőszítette az USA elnökét, ezért megfenyegette kereskedelmi partnerét, hogy a következő vámemelési sorozat eredményeként már összesen 200 milliárd dolláros értékű áru bejutását nehezíti meg az amerikai piacra. Az Egyesült Államok ezen túlmenően más gazdasági térségekkel is konfliktusba keveredett, többek között az Európai Unióval az acél-és aluminiumipari termékeket érintő bűntetővámok kapcsán.
Európa keresi új partnereit
Európa 2014-ben veszítette el oroszországi piacát (embargó), amikor éppen Ukrajnával szerette volna szorosabbra fűzni a szálakat. Azóta Kanada, Dél-Amerikai és Ázsia irányába igyekszik könnyebbé tenni az áruk áramlását. Federica Mogherini, az unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője nem rég Szingapúrban tárgyalt a kelet-ázsia térség képviselőivel a kétoldalú kereskedelmi megállapodásokról. Ahogy fogalmazott:
Alan PeterCayetano, a Fülöp-szigetek külügyminisztere szintén azt hangsúlyozta, hogy a háborúkban nincsenek győztesek. Majd hozzá tette: "És ami még rosszabb. Lehet, hogy nem is veled háborúznak, mégis súlyosan érint a konfliktus. Amikor kereskedelmi háborúról beszélünk, akkor valójában az emberek jelenlegi munkahelyeiről van szó."
A piac összezár
A Délkelet-ázsiai Államok Szövetségét (angol nevéből eredő betűszóval: ASEAN) 1967-ben alapították a thaiföldi Bangkokban. Kezdetben a Fülöp-szigetek, Indonézia, Malajzia, Szingapúr és Thaiföld tartozott hozzá, ma már 10 nemzet 650 milliós népessége alkotja, a világ egyik leggyorsabban fejlődő gazdasági térsége. Az EU és az ASEAN között 2007-ben kezdődtek tárgyalások a szabadkereskedelem érdekében, amit az unió két évre rá megszakított. Tavaly azonban újra felvették a tárgyalások fonalát - immár kétoldalú megállapodások aláírása a cél.