Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Napjainkban egyre többször hallunk Európa számos országában tapasztalható szélsőséges időjárási viszonyokról. Az elmúlt hónapokban gyakoribbá váltak a villámárvizek (rövid idő alatt lezúduló nagy mennyiségű csapadék), a zivatarokkal érkező, viharos erejű széllökések és a nagyméretű jégdarabok kialakulása, amelyek hatalmas pusztításokat okoztak. Sok helyen az autók szélvédőit is átlyukasztották a jégdarabok, a szél pedig háztetőket rongált meg.
A kedvezőtlen időjárási viszonyok nemcsak a nyugat-európai országokban, hanem hazánkban is tapasztalhatók, amelyeknek a kialakulása és a gyakorisága több okra vezethető vissza:
- A mediterrán térségből érkezett meleg, nedves légtömegeknek (a hozzá társuló, kellő mennyiségű energiának) köszönhetően alakulhattak ki heves viharok, jégesővel és villámlással kísért zivatarok.
- Júniusban a Nyugat-Európából érkező frontok kevésbé mérsékelték a nagy meleget, inkább fülledt, nedvesebb levegőt hoztak az ország területe fölé, amelyek elősegítették a zivatarok létrejöttét. A helyenként kialakult zivatarok csak átmenetileg csökkentették a hőséget, és rendkívül nagy fülledtséget hagytak maguk után.
Európában egyes területeken 70% fölé emelkedett a páratartalom, amelyben mintha a trópusokon érezhettük volna magunkat. Több melegrekord is született júniusban. Magyarországon a mérések kezdete óta (1901) 2019 júniusa bizonyult a legmelegebbnek 22,6 fok átlaghőmérséklettel. Június 15-én Budakalászon 35,8 fokot mértek. A Nyugat-Európába érkezett, afrikai eredetű légtömeg hatására Franciaországban 45,9 fokkal megdőlt az abszolút melegrekord június 28-án. A július 1-jén, hétfőn érkezett hidegfront mérsékelte a forróságot, viszont több helyen okozott heves zivatarokat Németországban, Lengyelországban, Csehországban, Ausztriában és Szlovákiában is. A viharokat felhőszakadás, néhol teniszlabda nagyságú jégdarabok és viharos erejű szél kísérte.