Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Legutóbb október közepén szakadt el a cérna a holland termelőknél, ekkor 2200 traktor érkezett Hágába. Ekkor az váltotta ki a tiltakozást, hogy szeptemberben a nitrogén-kibocsátás csökkentése érdekében az állatállomány megfelezését javasolta a kormányzat. Ezt követte a megmozdulás, mire válaszul a közlekedési tempó csökkentését javasolta az ország vezetése. Ez az elképzelés sem aratott sikert. Újabb javaslatként az állati takarmányok fehérjetartalmának csökkentését írták volna elő, ami viszont a hizlalás tempóját lassította volna lényegesen. Szóba került a széndioxid-kvótához hasonlóan egy nitrogénkvóta bevezetése is.
A megmozdulás előtt a gazdák képviselői még egy kísérletet tettek a miniszterelnökkel, Mark Rutteval és a szakminiszterrel, Carola Schoutennel való egyeztetésre. "Eleget beszéltünk, most már a tettek következnek!“ - nyilatkozták ezt követően a szervezők a topagrar.com értesülése szerint. A holland gazdák ezután a közintézményeket vették célkeresztbe, az adóhivatal és a bíróság sem volt kivétel. Több száz traktorral pedig Hágába, Hollandia politikai központjába vették az irányt, ám az itteni tüntetést nem jelentették be előre, így a rendőrség a város határánál feltartóztatta a konvojt. A médiának nyilatkozó gazdák azt mondták: hirtelen jött ötletből kanyarodtak Hága felé.
A német gazdák mögött álló "Land schafft Verbindung" (A föld összeköt) csoport szolidaritásból tüntetőket exportált Hollandiába is, ezen kívül hazai terepen is flashmobokkal, azaz spontán tömegrendezvényekkel egészítette ki a megmozdulást. A német gazdák rendőrkísérettel, fegyelmezett sorokban érkeztek Hollandiába, ennek során komoly dugókat okoztak a 402-es és 403-as közutakon, illletve az A30-as autópályán. A Hannover és Amszterdam között futó autópályát sikerült teljesen blokkolniuk.
Tegnap a holland termelők ismét kivonultak, az euronews szerint 80 munkagéppel vonultak fel az A9-es úton, mielőtt a rendőrségi blokád megállásra kényszerítette a járműveket.