Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Portfolio Agrárgazdaságért Díj
A Portfolio Agrárgazdaságért díjat olyan személy kaphatja meg, akinek szakmai tevékenysége a hazai agrárgazdasági szereplők számára meghatározó jelentőséggel bír, és munkája hozzájárul ahhoz, hogy a magyar agrárszektor versenyképesebbé, sikeresebbé és eredményesebbé váljon.
Az életműdíjként is felfogható Portfolio Agrárgazdaságért díjat az idén az a két szakember kapta, akiknek neve évtizedekig összeforrt a nádudvari KITE Zrt.-vel. Balogh Csaba elnökként, Búvár Géza pedig vezérigazgatóként volt hosszú ideig vezetője a cégnek, amely mára a magyar agrárgazdaság legnagyobb integrátori vállalatává vált. Mindketten 1973-ban léptek be a KITE-hez, amely - mint a neve is utal rá - Kukorica és Iparinövény Termelési Együttműködésként alakult. Agrárvezetőként jelentős szerepet játszottak a mezőgazdasági termelési rendszerek magyarországi elterjesztésében, illetve a hazai növénytermesztés komplex fejlesztésében. Tevékenységükért 2004-ben közösen Széchenyi-díjat is kaptak.
Portfolio Agrárszakértői Díj
A Portfolio Agrárszakértői Díj olyan kutató, elemző szakembereknek szól, akik szakmai munkájuk során mélyére ásnak a hazai agrárszektorban játszódó folyamatoknak, és felhívják a figyelmet a legfontosabb ágazati tendenciákra, kihívásokra, és mindenekelőtt a kitörési pontokra.
A díjat az idei évben Juhász Anikónak adtuk át, aki tizenhét éves tapasztalattal rendelkezik az élelmiszer-ellátási lánc és a hozzá kapcsolódó szakpolitikai kutatásokban. Különösen jártas a rövid élelmiszer-ellátási láncok és a minőségbiztosítási rendszerek témájában, illetve az európai uniós kutatási projekt- és programértékelésekben. 2015 óta az Agrárgazdasági Kutató Intézet főigazgatója, emellett tagja az Európai Minőségügyi Szervezeten belül működő Hagyományos Élelmiszer Munkacsoportnak. 2016-ban tagja volt az uniós agrárpiaci bizottságnak, amelyet a tagországok agrárpiaci helyzetének stabilizálása érdekében hozott létre az Európai Bizottság. 2017-ben társelnöke az EU Agrárkutatási Állandó Bizottságában működő stratégiai munkacsoportnak.
Az év agrárberuházása
Ez a díj azokat a vállalkozásokat jutalmazza, amelyek kiemelkedő jelentőségű mezőgazdasági vagy élelmiszeripari beruházásokat valósítanak meg, munkahelyeket teremtenek, innovatív fejlesztéseket visznek véghez és növelik a szektor versenyképességét.
Idén ezt a díjat a mohácsi MCS Vágóhíd Zrt.-nek adtuk át, amely az utóbbi időszak legnagyobb húsipari beruházását hajtotta végre. Az új vágóhíd 21 milliárd forintos zöldmezős beruházással épült fel Mohácson, és a legkorszerűbb vágó, csontozó, daraboló és csomagoló technológiával működik. A 26 ezer négyzetméteres létesítményben teljes vágási kapacitás mellett egy műszakban egymillió sertést tudnak feldolgozni évente. A több mint 700 főnek munkahelyet biztosító vállalatnál belföldi értékesítésre szánt, előhűtött tőkehúsrészeket és csomagolt húsokat, illetve távol-keleti exportra készülő fagyasztott húsárukat állítanak elő. A vágóhíd látja el húsalapanyaggal a Bonafarm Csoporthoz tartozó Pick Szeged Zrt.-t is, így a Mohácson levágott nagy súlyú kocák szolgálnak alapanyagként például a világhírű PICK téliszalámi és a mangalica-készítmények gyártásához is. A díjat Pókos Gergely, az MCS Vágóhíd Zrt. vezérigazgatója vette át.