Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Egy év alatt szűk tízmilliárd forinttal növelte nettó éves árbevételét a Glencore Agriculture Hungary Kft. A magyar piacon 22 éve jelen lévő, gabonafélék, olajos magvak, növényolajok és állati takarmány-alapanyagok kereskedelmével foglalkozó vállalat árbevétele 156 milliárd forintra ugrott 2017-ben. A Glencore-hoz tartozik a tavaly bő tízmilliárdos árbevételt realizáló Pannon Növényolajgyártó Kft. is. A foktői gyár Közép-Európa legnagyobb sajtoló üzemének számít. A vállalatcsoport része egy gabonatárolással és logisztikával foglalkozó cég is.
A hazai leányvállalat magyar és szerb tagjait country menedzserként a gépészmérnök végzettséggel rendelkező Juhász Csaba vezeti. A hamarosan 51 éves szakember 1991-ben végzett a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen. 22 évvel ezelőtt, vagyis a kezdetektől csatlakozott az akkor Glencore Grain Hungry néven futó vállalathoz, így részt vett a cég magyarországi felépítésében és hazai piaci pozícióinak stabilizálásában. A Glencore-t megelőzően a mezőgazdasági termékkereskedelemmel foglalkozó Thegra Hungary üzletkötője volt, illetve a United Technologies termelési menedzsereként dolgozott.
A cégcsoport 2010-ben Debrecenben, 2011-ben Berettyóújfalun nagy tárolókapacitású telephelyeket vásárolt és bővítette logisztikai infrastruktúráját. A Bács-Kiskun megyei Foktőn működő üzemet 2013-ban 40 milliárd forint értékű beruházással hozták létre, azzal a céllal, hogy évente 600 ezer tonna napraforgómagot dolgozzanak fel - ez a magyarországi termés körülbelül egyharmada. A gyár repcemag, szójabab, kukoricacsíra feldolgozására is alkalmas. A svájci anyavállalat eddig több mint 200 millió dollárt fektetett be Magyarországon. “A fejlesztések nem álltak meg, mert hiszünk a magyar mezőgazdaság jövőbeni fejlődésében. A beruházások célja a kereskedelem és a növényolaj-gyártás hatékonyságának növelésére irányul majd" - kommentálta a cég jövőbeni terveit Juhász Csaba.