Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!
NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!
A kedvező változás azokat a már működő kisvállalkozókat érintheti, akik például 2023-ban vagy 2024-ben átlépték a korábbi 12 milliós értékhatárt, ezért áfakötelezettek lettek, de az új, megemelt összegű, 18 millió forintos határt tavaly nem lépték át, és várhatóan idén sem fogják - írja a NAK. Most az a legfontosabb, hogy aki szeretne élni a lehetőséggel, február 28-ig nyilatkozzon a választásról. Ezt a legegyszerűbben az ONYA-n (Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazás) keresztül tudja megtenni.
A már most alanyi mentes, több mint 830 ezer kisvállalkozónak nincs teendője, az újonnan alakuló vállalkozásokra sem vonatkozik a február 28-ai határidő, mert ők megalakulásukkor választhatják az alanyi mentességet.