Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!
A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!
A balatoni üledékben jelenleg is fejlődő, rajzást megelőző tavaszi lárvaállomány tömege a teljes tóra vonatkozóan jóval kisebb, mint 2025-ben volt, annak mintegy 40%-a. Eltérés még az előző évhez képest, hogy a lárvák térbeli eloszlása szokatlanul egyenletes. A prognózis szerint 2026-os év május-júniusi időszakában
- a Keszthelyi- és a Szigligeti medencékben az évtizedes átlagok közelében várható a rajzás intenzitása;
- a tó középső és keleti területein, ugyan az átlagosnál még mindig nagyobb rajzásra lehet számítani, viszont a tavalyi nagyon zavaró rajzásokhoz képest előreláthatóan már nagyjából „csak” a harmada lesz a repülő rovarok mennyisége.
Az árvaszúnyograjzás dinamikáját a május, júniusi időjárási viszonyok fogják jelentősen meghatározni. Amennyiben ezen időszak folyamatosan melegedő víz és levegő hőmérsékleti viszonyokat hoz, akkor akár a nyári szezon elejére is lecsenghet az árvaszúnyogok rajzása.










