Nagy megkönnyebbülés a hímnemű csirkéknek: a bezúzás többé nem opció

Nagy megkönnyebbülés a hímnemű csirkéknek: a bezúzás többé nem opció

agrarszektor.hu
A francia mezőgazdasági miniszter, Didier Guillaume bejelentette, hogy 2021-től be fogják tiltani Franciaországban a hímnemű csirkék megsemmisítését. Emellett tilos lesz a malacok érzéstelenítés nélküli kasztrálása is. Az állatjóléti csoportok óvatosan üdvözölték a két bejelentést.

JÖVŐ HÉTEN AGROFOOD 2024 ÉS AGROFUTURE 2024 KONFERENCIA | KOMBINÁLT JEGGYEL 50% KEDVEZMÉNNYEL!

Az AgroFood 2024 konferencián előadóink között lesz Nobilis Márton, Hollósi Dávid, Gyuricza Csaba, Giacomo Pedranzini és Ruck János is!

Az AgroFuture 2024 konferencián előad Feldman Zsolt, Hadászi László, Nemes Imre, Petri Bernadett és Vajda Péter is!

Regisztráció most 15% kedvezémnnyel, kombinált jeggyel, az AGROBÉRLETTEL 50% kedvezménnyel!

Évente több milliárd hímnemű csirkét pusztítanak el világszerte 24 órával a tojásból való kikelésük okán, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy kisebb gazdasági hasznot hajtanak, mivel nem raknak tojást, valamint kevésbé húsosak, mint a nőstények. Franciaország mellett Németország is bejelentette, hogy jövő évtől kezdve tilos lesz a hímnemű csirkék elgázosítása vagy bezúzása, írta meg az Euronews. 2016 óta a két ország 4 millió eurót költött egy olyan módszer kifejlesztésére, amivel még kikelés előtt, a tojásban meg lehet állapítani a csirkék nemét. Didier Guillaume elmondta, hogy Franciaország és Németország további 300 ezer eurót szán egyéb módszerek tesztelésére. A két ország évente mintegy 90 millió állat ilyetén elpusztításáért volt felelős. Hasonló tiltást jelentett be Svájc is 2020. január 1-jén.

Franciaország ugyancsak betiltotta a malacok érzéstelenítés nélküli kasztrálását. Az Európai Unióban ugyanis a hímnemű malacok 80%-át kiherélik, hogy a húsuk főzés közben ne árasszon átható disznószagot, valamint hogy az állat agresszivitását csökkentsék. A Compassion in World Farming (CiWF) nevű állatjóléti csoportok haladásnak nevezte ezt a bejelentést, bár megjegyezték, hogy az igazi előrelépés az lett volna, ha Franciaország ezt a gyakorlatot is teljesen betiltja. Németország 2019 májusában, a fogyasztók tömeges tiltakozása miatt döntött úgy, hogy 2021-től betiltja a malacok érzéstelenítés nélküli kasztrálását.

EZ IS ÉRDEKELHET
Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2024
Fenntarthatóság és innováció az agráriumban - AGROBÉRLETTEL 50% kedvezménnyel!
AgroFood 2024
Élelmiszeripari körkép - AGROBÉRLETTEL 50% kedvezménnyel!
EZT OLVASTAD MÁR?