Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Magyarország a 2011. első félévben esedékes EU-s elnöksége alatt a környezetvédelem, a természetvédelem és a vízügy területén a fenntartható fejlődésre, a biológiai sokféleség védelmére, a klímapolitikára és a vízgazdálkodást érintő témakörökre kíván összpontosítani -mondta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter október 18-ai finnországi tárgyalásán.
A kétoldalú megbeszélésen Fazekas Sándor tájékoztatta finn kollegáját, Sirkka-Liisa Antilla mezőgazdasági és erdészeti miniszter asszonyt a 2011. első félévi magyar uniós elnökség prioritásairól.
A 2013 utáni közös agrárpolitika /KAP/ jövőjéről alapkérdésekben a két ország törekvései azonosak. Fontos, hogy az EU agrárköltségvetése legalább a jelenlegi szinten megmaradjon. Magyarország és Finnország is érdekelt a KAP II. pillérének, azaz a vidékfejlesztési politika súlyának növelésében.
2011-et az ENSZ Közgyűlése az erdők évének nyilvánította. Ezzel kapcsolatban Fazekas Sándor kifejtette, hogy Magyarország indokoltnak tartja a nemzeti adatgyűjtés uniós szintű összehangolását annak ellenére, hogy az EU nem rendelkezik közös erdészeti politikával.
Fazekas Sándor másnap, október 19-én Észtországba látogatott, ahol találkozott Helir Valdor Seeder mezőgazdasági miniszterrel. A jövőbeli erős és közös agrárpolitika mellett mindkét ország fontosnak tartja a KAP egyszerűsítését is. Fazekas Sándor kifejtette, hogy Magyarország szeretné, ha uniós elnöksége alatt lényeges előrelépés történne ezen a területen.
A tárgyaláson a miniszterek kölcsönösen tájékoztatták egymást országaik vidékpolitikájáról, valamint Fazekas Sándor ismertette a földvásárlási moratóriumról szóló magyar álláspontot.
Fazekas Sándor észt kollegájával is ismertette a 2011. évi magyar uniós elnökség környezetvédelmi prioritásait. Hangsúlyozta, hogy Magyarország kiemelt figyelmet kíván fordítani a természetvédelem, a biológiai sokféleség, a klímapolitika és a vízgazdálkodás témaköreire.
A finn és a magyar miniszter az alapvető célok mellett egyetértett abban is, hogy elengedhetetlenül fontos a CO2 kibocsátás csökkentése illetve semlegesítése.