Egekben a kakaó ára!

agrarszektor.hu
A kakaó világpiaci ára 32 éves csúcs közelébe emelkedett kedd délelőtt, miután a legnagyobb termelő Elefántcsont kormánya államosította a kakaó és kávékereskedelmet.

Harminc százalékkal nőtt a két termény árfolyama az év eleje óta - hangzott el a Gazdasági Rádió műsorában.

A világ legnagyobb kakaótermelő országa a politikai feszültségek miatt január óta nem tud exportálni, a kakaóhiánytól való félelem pedig már a spekulánsokat is a parkettekre hívta.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Gyökérnövekedéssel az aszály ellen (x)

Az aszályos időjárás miatt miatt a termelők figyelme az olyan technológiák felé fordul, mely során a növény gyökereinek erőteljes fejlődésével a kezelt növények tápanyagfelvétele növelhető és így vízhiányos körülmények között is megfelelő termést hozhatnak.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?