Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Magyarországon összesen 47 mezőgazdasági szakképző intézmény működik, amelyek fölött a fenntartói és irányító szervi jogokat és hatásköröket az Agrárminisztérium gyakorolja. 2020. január 24-én, pénteken az ÁSZ sajtótájékoztató keretében mutatta be az agráriskolák ellenőrzési tapasztalatait összegző elemzését, amellyel hozzájárul az agrárszakképzés megerősítéséhez, illetve a mezőgazdasági szakképzésre fordított közpénzek eredményes felhasználásához, írta meg honlapján az ÁSZ.
Az ÁSZ 2019. október 30-án nyolc, december 13-án három, december 19-én további tizenegy, 2020. január 28-án tíz agrárszakképző iskola ellenőrzését fejezte. Az ellenőrzések ötödik ütemében, 2020. április 21-én újabb négy agrárszakképző iskola ellenőrzése zárult le. Ezek a putnoki Serényi Béla Mezőgazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskola, a hajdúböszörményi Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium és a Kétegyházai Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium.
A putnoki, a hajdúböszörményi, a kiskunfélegyházi és a kétegyházai intézmények a 2016-2017 közötti időszakban nem biztosították a közpénzekkel való felelős gazdálkodást, továbbá az iskolák vezetői nem alakították ki a korrupciós veszélyek ellen védelmet biztosító integritáskontrollokat. A Kétegyházai Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium vagyongazdálkodása 2017-ben már szabályszerű volt.
Az ellenőrzések megállapításai alapján az Állami Számvevőszék a négy agrárszakképző iskola igazgatójának összesen 53 javaslatot tett a feltárt szabálytalanságok, hiányosságok megszüntetése, illetve kijavítása érdekében. A megállapítások és javaslatok alapján a szakképző iskolák igazgatóinak 30 napon belül intézkedési tervet kell készíteniük.