Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Ezekben a technológiákban egyedülálló lehetőségek rejlenek az agrár-élelmiszeripar és a növényegészségügy fejlesztése területén, valamint többek között az éghajlatváltozást, a népességnövekedés élelmezéséhez kapcsolatos kihívásainak kezelését, az erőforrások optimalizálásának fontosságát és az egyre komolyabb problémaként jelentkező szezonális munkaerő gépi kiváltását illetően, olvasható a NAK oldalán. A robotok segíthetnek a gazdálkodóknak számos alapvető, energiaigényes fizikai gazdálkodási folyamat elvégzésében; a technológiák és a rendszerekben kezelt adatok elősegítik a hatékonyabb és előállítási költségeket csökkentő élelmiszer-ellátást, lehetővé téve a mezőgazdasági termelőknek, hogy több időt fordítsanak gazdaságaik szélesebb körű működtetésére.
Az agrárium soha nem volt ilyen izgalmas és jövőbemutató innovációk középpontjában, hangsúlyozta az illetékes brit államtitkár. Az agrár-technológiai projektek között gyümölcsszedő robotok, adatátvitel precíziós, autonóm növénytermesztési rendszerek, és szén-dioxidot takarmányozási célra újrahasznosító technológia, valamint robotfarm is szerepelnek.
Az egyik támogatott projekt például a “Robot Highways" nevet viseli, és a megújuló energiaforrások használatával, kizárólag robot géppark működtetésével, a bogyós gyümölcsök termesztése terén kíván áttörést elérni. 2025-re megvalósuló program eredményeként 20%-os termésveszteség csökkenést, 90%-kal kevesebb gombaölő szer felhasználást, a logisztikai folyamatokban jelentősen korlátozott fosszilis üzemanyag használatot, összességében 15%-os hatékonyság növekedést és a szezonális munkaerő iránti 40%-os igénycsökkenést várnak.
A kutatási területek és programok iránt érdeklődő magyar agrártechnológiai cégek részére a NAK munkatársai is állnak rendelkezésre bővebb információk szolgáltatásával, valamint a brit partnerekkel történő egyeztetések megszervezésében. A kamara arra kéri az érdeklődőket, hogy kérdéseikkel pályázati szakértőjüket, Koczur Szilviát (koczur.szilvia@nak.hu) keressék.