Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Lázár János miniszter, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány Kuratóriumának tagja beszédében kiemelte, hogy a pandémia, az orosz-ukrán válság és a példátlan aszály következményei küzdelmes időszakot eredményeztek. Az előttünk álló új korszakban azonban a MATE a nemzeti önellátó képesség hátországává válik, ami példátlan mértékben emeli az intézmény és az itteni szakemberek, hallgatók ázsióját. Hozzátette, hogy az egyetem kötelékében kutató és dolgozó szakembereknek, valamint az itt tanuló hallgatóknak egyaránt nagy a felelősségük, hiszen nekik kell újra gondolni a magyar növénytermesztést és az arra alapozott állattenyésztést és élelmiszeripart úgy, hogy a külső gazdasági hatásokat, a beszállítói láncok összeomlását és a klímaváltozás súlyosbodó hatásait egyaránt hatékonyan lehessen kezelni.
Mint azt Dr. Gyuricza Csaba, a MATE rektora ünnepi beszédében kiemelte, az egyetem több mint száz vállalkozással működik együtt és kihelyezett innovációs műhelyeket is alapított annak érdekében, hogy a hallgatók a lehető legkorszerűbb gyakorlati tudást sajátítsák el. A digitalizációs fejlesztések és innovációk naprakész oktatása kulcskérdésnek számít, hiszen az egyetem hallgatóin is múlik, hogy világunk egy ökológiai katasztrófába vagy a technológiai paradicsomba tart-e. Az intézmény vezetője kitért arra is, hogy a MATE számára még ebben a nehéz helyzetben is rendkívül fontos a tehetséggondozás, épp ezért folyamatos a sportélet fejlesztése, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány pedig hat új hallgatói ösztöndíjat és három új PhD-ösztöndíjat hirdet meg, már ebben a félévben.
A 2022/2023. tanév fontos, a komfortérzetet jelentősen javító fejlesztéseket is hoz, a gödöllői Szent István Campuson ugyanis mintegy 7 milliárd forintos pályázati támogatás révén kerül sor a nyílászárók cseréjére, valamint a fűtés teljes korszerűsítésére. Kiemelt figyelem övezi a korszerű agrárium és élelmiszer-gazdaság népszerűsítését is, így ez év szeptemberében elindult a pályaválasztás előtt álló diákokat megszólító Nagy Diák Agrárteszt 2., az ősz folyamán pedig Kaposváron kerül megrendezésre a KÁN Egyetemi Napok rendezvénysorozat.