Fontos kijelentést tett a Debreceni Egyetem az agrárszakképzésről

Fontos kijelentést tett a Debreceni Egyetem az agrárszakképzésről

agrarszektor.hu
Valós szakmai tapasztalat, piacképes diploma, kiépülő kapcsolati tőke: ezek egyebek mellett a duális képzés előnyei - hangzott el a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, valamint a MAG Praktikum Gyakorlatszervező Központ közös Gyakornoki- és Duális Fórumán kedden. A rendezvényen csaknem ötven vállalat tájékoztatta az érdeklődő egyetemi hallgatókat a szakmai gyakorlati lehetőségekről.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karával, valamint a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karral együttműködő vállalatok aktuális gyakornoki programjaival ismerkedhettek meg a duális képzési forma iránt érdeklődő, illetve a gyakornoki pozíciót kereső hallgatók kedden a Böszörményi úti campuson. Az oktatók és a több mint ötven fogadó cég képviselői a képzéssel kapcsolatos fejlesztési elképzeléseiket vitatták meg - olvasható az egyetem hivatalos oldalán.

A fórum megnyitóján Fenyves Veronika, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar dékánja elmondta, hogy egy felsőoktatási intézményt a munkaerőpiac leginkább a végzett hallgatók tudása, szakértelme és tapasztalata alapján ítél meg. Éppen ezért fontos a Debreceni Egyetem számára a vállalatokkal való közvetlen kapcsolat, csak ilyen partneri visszajelzésekkel lehet elég hatékony a képzésfejlesztés, az oktatók így juthatnak naprakész információkhoz a vállalati igényekkel kapcsolatban.

Most dolgozzuk át az átalakuló gazdasági- és vidékfejlesztési agrármérnök szakunk mintatantervét. Ebben a munkában is aktívan részt vesznek a partnervállalatok és a szakmai szervezetek

- mondta Fenyves Veronika.

A Gazdaságtudományi Kar és az agrárkar számára már hagyomány, hogy a szakmai, gyakorlati időszakot megelőzően a fórum keretében közelebb hozza a cégeket és a hallgatókat, segítve ezzel a megfelelő gyakorlati helyek kiválasztását. Évente a GTK csaknem ezer hallgatója tölt szakmai gyakorlatot a partnervállalatoknál, a duális képzésben pedig a kar kilencvennégyen MSc-hallgatója vesz részt. Ezzel kapcsolatban Stündl László, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar dékánja kifejtette, hogy a gyakorlati képzés mind a közgazdász, mind az agrármérnök képzés meghatározó eleme. Mint fogalmazott,

a gyakorlati helyeken a hallgatók az egyetem falai között megszerzett elméleti tudást és a gyakorlati ismereteket úgy tudják kamatoztatni - még a végzés előtt -, hogy közben fejlesztik kompetenciáikat, illetve megfelelnek a jövőbeli munkáltatónak. Célunk a duális képzésünk erősítése, annak érdekében, hogy karunkon minél több BSc-hallgató folytassa tanulmányait duális formában.

A két kar gyakorlati képzéseivel kapcsolatos adminisztratív és szervezési feladatokat a MAG Praktikum Gyakorlatszervező Központ végzi. A szervezet több mint háromezer partnerrel áll kapcsolatban, 2008-as megalakulása óta a DE több mint 14 ezer hallgatójának segített abban, hogy megtalálja a legideálisabb gyakorlati-, illetve duális képzőhelyet. A gyakorlattal kapcsolatban Dékán Tamás, a gyakorlatszervező központ ügyvezetője elmondta, hogy ez már a munka világának előszobája.

A hallgatók többsége jó véleménnyel van a gyakorlati helyekről, szeretik a valós munkakörnyezetet, a csapatmunkát, a tapasztalat- és a kapcsolati tőke szerzésének lehetőségét. A vállalati visszajelzések is pozitívak. A cégek elvárása, hogy a fiatal munkavállaló-jelöltek a gyakorlati helyeken önálló, felelősségteljes munkát végezzenek, ez az esetek döntő többségében pedig teljesül

- tette hozzá Dékán Tamás.

A rendezvényen a vállalati tapasztalatok kapcsán elhangzott: a gyakorlati idő végén a duális partner több mint ötven százalékban munkaszerződést kínál hallgatójának. A tapasztalatok szerint a képzésben résztvevők többége hamarabb talál munkát, mint a gyakorlati tapasztalatokkal nem rendelkező fiatalok. Az idei fórumra közel ötszáz hallgató érkezett és tájékozódott a következő félévtől elérhető szakmai gyakorlati lehetőségekről.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?