Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
A közvetlen támogatások kiaknázásához gyökeresen más szemléletmód kell, mint a hagyományos pályázatokhoz.
Az ehhez történő alkalmazkodás nem csupán a nyilvánvaló lehetőségek miatt fontos, hanem azért is, mert hosszabb távon fel kell készülni a közvetett, vagyis a tagállamokon keresztül folyósított uniós pályázati források csökkenésére.
Fontos szempont az is, hogy ezeknél a támogatásoknál nincs szektorális megkötés, számos terület, több iparág is lehetőséget kaphat, így az agrárium és élelmiszer-feldolgozás is.
Lehetséges a felzárkózás
A közvetlen, vagyis egyenesen Brüsszelhet benyújtott pályázatok terén Magyarországnak van még mit bepótolnia:
a hazánknak jutó ilyen támogatások ugyanis csak a töredékét teszik ki annak, ami az ország méretéből és gazdasági súlyából következne.
A felzárkózás ugyanakkor lehetséges: a megfelelő pályázati módszertan elsajátítása, a nemzetközi együttműködések kialakítása révén egy új, az innovációra, a fejlesztésekre nagyban építő, ráadásul volumenében is jelentős pénzügyi forrás nyílhat meg a magyar vállalkozások, így az agrárszereplők számára is.
Ebben a folyamatban tud segíteni a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda. Erről beszélgettünk az Alapvetés podcast vendégeivel, Petri Bernadett miniszteri biztossal, az MFOI ügyvezetőjével és Bene Dániellel, az MFOI tanácsadójával, agrárszektorért felelős szakértőjével.