Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A NAK a gazdák tájékoztatása érdekében állította össze a Vadkárkalauz kiadványt, de ezt a célt szolgálja a falugazdászok által folyamatosan biztosított a személyes konzultáció lehetősége. Az Agrárkamara szakemberei minden vármegyében biztosítják a vadkárral érintett területek felmérését, személyre szabott tájékoztatást adva a vadkármegelőzés jövőbeni lehetőségeiről, az aktuális vadkárigények célszerű rendezési útjairól - olvasható a NAK oldalán.
A kamara a sikeres igényérvényesítéshez formanyomtatványokat bocsátott rendelkezésre a tagjai számára, mind a vadászatra jogosultakkal, mind pedig az érintett hatóságokkal történő kapcsolatfelvételhez. A falugazdászok segítenek a gazdálkodóknak a következő nyomtatványok kitöltésében: vadkár megelőzésére szolgáló egyeztető lap, vadkár bejelentő lap vadászatra jogosult irányába, egyezségi megállapodás minta mezőgazdasági vadkárhoz, valamint jegyző előtti, egyezség létrehozására irányuló eljárás megindításához szükséges kérelem minta.
Előfordulhat, hogy mind a föld használója, mind pedig a vadászatra jogosult olyan jellegű vagy mértékű vadkárral találkozik, melyre az általános vadkármegelőzési módszerek nem elégségesek. Ebben az esetben, igény esetén a gazdálkodók részére a NAK segítséget nyújt a vadászati hatóság irányába történő állományszabályozó vadászat kezdeményezésének bejelentésében. A vadászati hatóság által kiadott engedély segítséget jelenthet a vadászatra jogosult részére, annak érdekében, hogy a kárt okozó vadfaj létszámát szabályozhassa, annak vadászati idényén kívüli időszakban is.
További újdonság, hogy kísérleti jelleggel, első körben Szabolcs-Szatmár-Bereg, Nógrád, Győr-Moson-Sopron és Tolna vármegyékben új szolgáltatást indított a kamara: a tagok a falugazdászoknál a tájékoztatás mellett mediátori szolgáltatást kezdeményezhetnek, ami a köztük és a vadászatra jogosultak között zajló egyeztetés közvetlen és tevékeny segítése a kamara által biztosított szakértő által. Ennek célja, hogy az ügyfelek és a vadászatra jogosultak gyorsan, hatékonyan, a nem szükségszerűen felmerülő költségek mellőzésével mindkét fél kölcsönös megelégedését szolgáló egyezséget köthessenek a vadkár rendezésében. Amennyiben a projekttől pozitív eredmények érkeznek, a kamara kezdeményezni fogja az országos szintű lefedettség biztosítását.