Fokozott élelmiszerellenőrzést követelnek!

agrarszektor.hu
A Hangya Együttműködés álláspontja szerint az élelmiszerek területén indokolt az importáruk fokozott ellenőrzése az EU intézményrendszerén keresztüli riasztáson túlmenően is, a fogyasztói biztonság és a hazai termelők védelme érdekében - adta hírül az MTI.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

A Magyar Termelői Értékesítő és Szolgáltató Szervezetek/Szövetkezetek Hangya Együttműködése (Hangya Együttműködés) az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében üdvözölte a Vidékfejlesztési Minisztériumnak (VM) az európai gyors riasztási rendszer (RASFF) információin alapuló élelmiszerbiztonsági intézkedéseit a dioxinnal esetlegesen szennyezett termékek behozatalának kiszűrésére, megakadályozására.

A szervezet emlékeztet: a vidékfejlesztési tárca a magyar termelők és termelői szervezetek régi igényének tesz eleget, amikor az egyenlő elbánás elvét alkalmazza a hazai és importált termékekre egyaránt, a fogyasztók biztonsága érdekében.

A Hangya véleménye szerint a magyar termelés és a termelők folyamatos hatósági ellenőrzési rendszere eddig is garanciát adott a Magyarországon előállított élelmiszerek biztonságosságára, ugyanakkor a szigorú követelményrendszer nem mindig érvényesült az országba behozott termékek esetében.

Az uniós tagországokból érkező élelmiszerek gyakran a fogyasztókat megtévesztő módon "magyar minőség" jelzéssel jelennek meg egyes élelmiszerláncok üzleteiben - mutatnak rá. Hozzáteszik: fokozott kockázatot jelentenek az EU-n kívüli alapanyagból, esetenként EU-ban "honosított" termékek is.

Magyarország soros EU-elnökségének tükrében megfontolandó az uniós szintű vizsgálat megindítása is, hiszen a mostani szennyezés kísértetiesen hasonló az 1999-es dioxinbotrányhoz, és ez arra utal, hogy az eddig megtett intézkedések nem voltak elégségesek - mutat rá a Hangya Együttműködés.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?