Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Egy törvényi szabályozásnak köszönhetően 2012-ben maximum 65% díjtámogatásban részesülhetnek azok a gazdálkodók, akik megkötik az időjárási károkra szóló biztosítást. A Generali most elsőként dolgozta ki az új szabályozáshoz igazodó, május közepéig köthető mezőgazdasági biztosításait, ami lehetőséget teremt arra, hogy jelentősen nőjön a mezőgazdasági termőterületek biztosítási védettsége az időjárási kockázatokkal szemben. Magyarországon évente közel 130 milliárd forintos kár éri a mezőgazdaságot.
Magyarországon ma a mezőgazdasági termőterületek kevesebb, mint felére kötöttek csak biztosítást, pedig az elmúlt évek tapasztalatai alapján a következő hónapok időjárása okozhat kellemetlen meglepetést a mezőgazdaságból élőknek. Az áprilisi és májusi viharokat a szakemberek előrejelzései szerint forró nyár követi, így a jégeső és villámcsapás után az újabb aszály is komoly károkat okozhat majd.
Egy törvényi szabályozásnak köszönhetően most jelentősen bővülhet a biztosítási védelemmel lefedett termőföldek aránya. 2012-ben közel 3 milliárd forint díjtámogatás ösztönzi a gazdálkodókat arra, hogy növényeiket biztosítsák az időjárási károk ellen. A szabályozás értelmében maximum 65%-os díjtámogatásban részesül az a mezőgazdasági termelő, aki a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalnál regisztráltatja magát és bejelenti szándékát arra, hogy megköti növényeire az új típusú biztosítások valamelyikét. A Generali az új törvényi szabályozásra reagálva elsőként újította meg mezőgazdasági biztosítását, így már négy új megoldási csomagot kínál azoknak a gazdálkodóknak, akik részt vesznek a támogatási programban.
"Arra számítunk, hogy jelentősen bővül a biztosítással védett termőterületek aránya. Most ugyanis többletköltség nélkül bővíthető ki a már meglévő biztosítás, illetve azok is megvédhetik terményeiket, akik eddig ezt nem engedhették meg maguknak. Érdemes élni a lehetőséggel, hiszen 2300 Ft-os hektáronkénti éves díj fedezetet biztosít a természeti károkra, amelyek akár 30-50%-os terméshozam veszteséget is okozhatnak. Magyarországon ma évente közel 130 milliárd forintos kár éri a mezőgazdaságot, megéri tehát már előre biztosítást kötni a termésre." - mondta el Hajas Gábor, a Generali vagyonbiztosítási üzletágának vezetője.
A Generali első új biztosítási csomagja 11 növényre, többek között árpára, búzára, rozsra, napraforgóra, kukoricára, repcére, almára, szőlőre köthető jégeső, tűz, vihar, aszály, felhőszakadás és árvíz okozta károkra, 2013-tól pedig téli-és tavaszi fagyok ellen is. A második biztosítási csomag jégeső és tűz okozta károkra köthető a fenti növénytípusokon felül például dinnyére, körtére, paprikára, paradicsomra, zabra, szilvára és barackra. A harmadik csomagban ugyancsak jégeső és tűzkár ellen köthető biztosítás a második csomagban nem szereplő növényekre.
Itt újdonság, hogy a jég és a tűz mellett viharkár biztosítás is köthető a fenti növényekre, valamint 2012 őszétől téli fagykárra is. A Generali a jogszabályban meghatározottakon felül kidolgozott egy önrész-csökkentő megoldást is a jégeső és vihar kockázatokra, amellyel azokra a mezőgazdasági termelőkre gondolt, akik az állami programban meghatározott önrészt nem tudják vállalni. Ilyenkor a biztosítási díjjal válthatják ezt ki, és részt vehetnek a támogatási programban.
A Generali, amely a hazai növénybiztosítási piac 30%-át tudhatja magáénak, csak a tavalyi évben közel egymilliárd forintot fizetett ki a különböző növénykárokra, amelyek közül a leggyakoribb a jégverés volt. "Felelős biztosítóként fontos számunkra, hogy a mezőgazdaságból élőkben tudatosuljon, milyen komoly szerepe lehet a megfelelő biztosításnak. Tavaly például volt olyan Bács-Kiskun megyei ügyfelünk, akinek 49 millió forintot fizettünk ki, mert a jégverés teljesen tönkretette az egész paprikatermését, de volt olyan is, akinek a Miskolctól alig 30 kilométerre lévő repceföldjén pusztított a téli fagy, több mint 13 millió forintos kárt okozva." - ismertette Hajas Gábor.