Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Komoly versenyhátrányt teremtene a baromfipiaci szereplők számára és ágazati munkahelyeket sodorna veszélybe, ha a kormány - egyoldalú lépésként - a jelenlegi 27 százalékról 5 százalékra csökkentené a sertés tőkehús áfáját, miközben a baromfitermékekre továbbra is 27 százalékos áfa maradna érvényben - nyomatékosítja közleményében a BTT. Mint ismert, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a hét elején jelentette be, hogy a sertés tőkehúsra 2016-tól 5 százalékos áfakulcs bevezetését javasolja a kormánynak.
A BTT szerint nincs olyan szakmai indok, amely alapján a csaknem száz százalékban magyar tulajdonban lévő baromfi termékpályát, illetve annak termékeit az áfaszabályozásban diszkriminálni kellene. A baromfiágazat a hazai hústermelés 53 százalékát adja, a hazai fogyasztásban pedig - 32 kilogrammos egy főre jutó éves mennyiséggel - a baromfihúsok állnak az első helyen, míg az egy főre eső éves sertéshús-fogyasztás csak 28 kiló.
A jelenlegi diszkriminatív javaslat a fogyasztásban vezető baromfitermékek indokolatlan fogyasztás-csökkenését idézheti elő, hiszen a 22 százalékpontos árkülönbség költség oldalról kigazdálkodhatatlan, így ágazati vállalkozásokat lehetetleníthet el - véli a BTT. A sertés- és a baromfihúsok a piacon egymás helyettesítő termékeinek számítanak, ezért az áfaszabályozásban nem lehet különbséget tenni közöttük, mert ellenkező esetben komoly adó- és versenyjogi kérdések merülhetnek fel. Ezért a szervezet arra kéri a kormányt, hogy a tervezett áfacsökkentéskor a sertés- és a baromfiszektort azonos mércével kezelje - áll a közleményben.