Kihívások a takarmányozásban: új technológiák kellenek

agrarszektor.hu
Olyan technológiai megoldásokat kell alkalmazni a tejelő tehenészetek tömegtakarmány-előállításában, amelyek évente többszöri betakarítást tesznek lehetővé - hangzott el a KITE Zrt. tedeji gyakorlati bemutatóján. Egyre kisebb területen lehet ugyanis megtermelni a takarmánynövényeket, ezért a megmaradó földekről több és jobb takarmányt kell betakarítania a gazdálkodóknak. Legnagyobb mennyiségben kukorica szilázst használnak tömegtakarmányként, de ma már egyre többen ismerik fel az alternatív silónövények magasabb beltartalmi értékében rejlő lehetőségeket.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

Versenyképességet javító gépeket mutattak be tehenészeti telepek számára azon a közelmúltbeli gyakorlati bemutatón, amelyet a nádudvari KITE Zrt. rendezett a Hajdú-Bihar megyei Tedejen. Az esemény középpontjában a tömegtakarmányozás és a másodvetés gépei álltak, amelyekkel a tavaszi szálastakarmány betakarítást, az egy-és többmenetes betakarítási megoldásokat és a másodvetésű silókukorica sávos művelését mutatták be.

A tejelő tehenészetek egyre kevesebb földterületen termelhetik meg a takarmánynövényeiket, ezért olyan technológiai megoldásokat kell alkalmazniuk, amelyek - a kieső területeket kompenzálva - évente többszöri betakarítást tesznek lehetővé - jelentette ki Bódi László, a Tedej Zrt. vezérigazgatója. Úgy véli, a gépesítettség javításán túl fontos lenne az ipari takarmányok arányának visszaszorítása is, mivel azok drágák és feleslegesen terhelik az állatok szervezetét.

A tömegtakarmányozásában jelenleg kiemelkedő szerepe van a silótakarmányoknak. A termelők a kukorica szilázst használják a legnagyobb mennyiségben, de az ágazat szereplői növelnék a nagyobb beltartalmi értékű silótakarmányok arányát is - jelentette ki Mátyás- Dzuró Tímea, a Sil-All szakembere. Véleménye szerint például a lucerna szenázs sokkal jobb beltartalmi értékeket mutat a kukorica szilázsnál, ezért egyre több állattartó igyekszik a termelésbe vonni.

A szántóföldi bemutatókon a JCB, a Joskin, az Orthman, és a John Deere mellett a Kuhn gépei is szerepeltek, mivel a KITE kínálatában mostantól a Kuhn állattenyésztési gépei is megtalálhatók. A gyakorlati előadásokat Hadászi László, fejlesztési és szaktanácsadási igazgató, Sojnóczki István, fejlesztési és szaktanácsadási igazgató helyettes, Kiss Sándor, a gépkereskedelmi osztály marketingmenedzsere és Tarnai Bálint, a logisztikai kereskedelmi osztály vezetője tartották. A bemutatón a többféle kasza, rendképző, bálázó, bálacsomagoló, illetve önjáró permetezőgép mellett a sávos művelés vetőgéppel kapcsolt, egymenetes, hatsoros, illetve külön menetben járatott tizenkét soros rendszerét is megismerhették a résztvevők.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?