Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A 11,44 milliárd forintos kormányzati többletforrásból 3,6 milliárdot úgynevezett de minimis, 7,8 milliárdot átmeneti nemzeti támogatásként fizetnek ki - jelentette be Czerván György, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) államtitkára. A termelők likviditási helyzetének javítását célzó keret részben új forrásokat, részben előrehozott kiutalásokat tartalmaz. A támogatások kifizetése április közepétől várható.
További intézkedésként márciustól megkezdik annak a mintegy 6 milliárd forintos uniós és hazai támogatásnak a kiutalását, amelyet még tavaly szavazott meg a hazai termelőknek az Európai Bizottság, illetve a brüsszeli döntés nyomán a kormány. Így Czerván György szerint tavasszal a tejtermelők összesen mintegy 17 milliárd forintos többlettámogatást kaphatnak a már meglévő tejágazati támogatási jogcímeken felül.
A rendkívüli támogatásokra azért van szükség, mert a nyerstej kilónkénti ára a kistermelőknél 60-65 forintra, a nagyobb termelőknél 80 forintra esett, miközben például két éve még 104 forintos átlagár jellemezte a piacot. Az árcsökkentő túltermelést főként az orosz embargó és a kínai tejtermék-vásárlások visszaesése okozta - derül ki az agrártárca közleményéből.
A kifizetéseknél az úgynevezett termelői csoportok tagjai többletforrásokat kaphatnak - húzta alá Mélykúti Tibor, a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Szerinte a mostani többletforrások tarthatják életben a termelőket, de a magyar fogyasztóknak és a kiskereskedelmi láncoknak is részt kell vállalniuk abban, hogy a jó minőségű, hazai termékek részesüljenek előnyben a külföldi, dömpingáron behozott tejtermékekkel szemben.