Mérleg helyett mobiltelefonnal is lemérhetők a marhák

Digitális, mobiltelefonos alkalmazással működő szarvasmarha-mérleget fejlesztett ki és dob piacra egy magyar cég. A lézeres távolságmérővel és szoftveres applikációval működő új termék az állatok befogása és mérlegre hajtása nélkül képes meghatározni a testtömeget.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

Szarvasmarhák súlymérésére alkalmas, új eszközt fejlesztett ki egy magyar startup - tájékoztatta az agrárszektor.hu-t a forgalmazást végző Global Agrinno Kft. A terméket a szakmai nagyközönségnek a hétvégi kaposvári állattenyésztő napokon mutatják be, illetve kezdik meg annak piaci bevezetését.

Jön az év egyik legnagyobb agráreseménye, a siófoki Agrárszektor Konferencia november 28-29-én! A konferencia egyik kiemelt témája lesz az egyre több gazdaságban hódító precíziós gazdálkodás, szó lesz az előnyeiről és buktatóiról egyaránt, de a kerekasztal-beszélgetés résztvevői azt is megvitatják majd, mi alapján érdemes dönteni a precíziós eszközök bevezetésekor. Ne hagyja ki a számos további jelentős agrártémát felvonultató kétnapos siófoki Agrárszektor Konferenciát november 28-29-én!

Az innovációt az motiválta, hogy a szarvasmarhák - elsősorban a húsmarhák - súlymérése időigényes és körülményes feladat, emellett pedig a kiválasztott egyedek beterelése és megfogása komoly stresszfaktort jelent a gazdák és az állatok számára egyaránt. Emiatt sok telepen ma elhanyagolják a súlymérést, illetve fel is hagytak a szarvasmarhák súlykontrolljával. Ahol viszont kitartottak a rendszeres mérés mellett, az állatok sérülései és stressz miatti súlyveszteségei jelentős gazdasági károkat okoznak

A mobiltelefonnal működtető új eszköz úgy képes lemérni az állatokat, hogy azokat nem kell befogni és mérlegre terelni. A súlymérés egy telefonhoz csatlakoztatott lézeres távolságmérővel és egy szoftveres applikációval végezhető el négy-hat méterről készített sorozatképek alapján. A testtömeg az állatok fajtájának, születési dátumának, marmagasságának, mellkas-mélységének, illetve úgynevezett kondíciópontjának megadásával állapítható meg, és a mérési idő egyedenként akár egy percre csökkenthető. A teszteredmények szerint az alkalmazás a súlyt az adatok megadása és az állatokról készített, kiválasztott fénykép megfelelő beállítása után 95 százalék pontossággal határozza meg.

MTI Fotó: Bugány János

A gazdálkodóknak a digitális súlymérő használatához a mobiltelefonra csatlakoztatható távérzékelő eszközt és a szoftver-licenszet kell beszerezniük, illetve éves szoftverdíjat kell fizetniük. Az új alkalmazás egyelőre Android 5.1+ rendszereken fut, és a bejelentkezést, a mérést, illetve az eredmények rögzítését online kapcsolat nélkül is el lehet végezni. A cég jövőbeni tervei között szerepel, hogy az alkalmazást további rendszerekre is kiterjeszti, illetve megteremti a beépítési lehetőséget az állománynyilvántartási szoftverekbe.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?