Újraindulhat Kínába a magyar baromfi

agrarszektor.hu
Kína a világ legnagyobb baromfihús-fogyasztója, ám egyre kevesebb importra szorul ebből a termékből. Mégis örvendetes, ha a magyar exportőrök számára megnyitja a kapuit, ez a hazai termelőknek több százmillió dolláros bevételi lehetőséget jelent.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

A pekingi kacsából kiindulva sokan még mindig úgy hiszik, hogy ez a baromfifaj fogy a leginkább a távol-keleti piacon, pedig a csirkehús a legkedveltebb Kínában is (ezen belül szívesen fogyasztják az Európán kevésbé preferált testrészeket, például a csirkelábat). Az egy főre jutó baromfihús-fogyasztás ma már meghaladja a 12 kg-ot Kínában. Magyarország a baromfitermékek terén már korábban megkezdte a gazdasági kapcsolatok kiépítését Pekinggel, de egy időre - a madárinfluenza miatt - exporttilalom volt érvényben. Most újraindulhat a magyar baromfitermékek exportja.

Jön az év egyik legnagyobb agráreseménye! Agrárszektor Konferencia november 28-29-én. Az agrárium legforróbb témái két napban. Gazdák, agrár- és élelmiszeripari vállalkozók, döntéshozók, szakpolitikusok egy helyen és időben, csak a siófoki Agrárszektor Konferencián!


EZ IS ÉRDEKELHET
Magyarországnak gazdasági és stratégiai érdeke, hogy továbbra is Kína első számú gazdasági, kereskedelmi és befektetési partnere maradjon a közép-európai térségben - jelentette ki New Yorkban Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, akinek az ENSZ-közgyűlés csúcsszintű ülésszakán elsőként Vang Ji kínai külügyminiszterrel volt kétoldalú találkozója. Kína a magyar mezőgazdasági termékek számára is egyre fontosabb piaccá válik. Az export újraindulása több százmillió dolláros bevételi lehetőséget jelent az ágazat számára Magyarországon. A hazánkba érkezett kínai beruházások összege pedig már meghaladja a 4 milliárd dollárt - húzta alá Szijjártó Péter. A két fél megállapodott egy újabb közvetlen légi járat indításáról: a Budapest-Peking járat után jövő nyártól Budapest és Sanghaj között is közvetlenül lehet utazni és árut szállítani.

(Forrás : BTT)

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?