Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az afrikai sertéspestis kitörése miatt a fogyasztók inkább a biztonságosabbnak vélt csirkehús felé fordultak Kínában, emiatt megugrott a baromfitermelés az ázsiai országban, ami 2019-ben elérheti a 12,65 millió tonnát az USDA becslése szerint. Ez éves összehasonlításban 8 százalékos termelésbővülést jelent. Mivel nőtt a naposcsibék és a csirkehús iránti kereslet is, a termelők a magas árak miatt motiváltak a termelés fokozásában. 2018-ban Kína frissíteni tudta genetikai állományát is új-zélandi és lengyel nagyszülőpárok behozatalával, így az országban általánosan alkalmazott kényszervedletés gyakorlata - amivel a kotlás gyorsabban kiváltható - egy rövid időre visszaszorult az országban.
Erre az évre 9 százalékos fogyasztásbővülést várnak az USDA elemzői, ami a baromfitermelést 2019 utolsó negyedévéig biztosan jövedelmező tevékenységgé teszi. Idén a kínai baromfiimport és -export nagyjából egyensúlyban lesz egymással, 450 ezer, illetve 455 ezer tonnát tehetnek ki. Meg kell azonban jegyezni, hogy a behozatal esetében ez 20 százalékos emelkedést jelent éves összehasonlításban. Kína legnagyobb beszállítója 2018-ban Brazília volt: az importmennyiség 85 százaléka innen származott. Ez bizonyára így marad 2019-ben is, ugyanis a dél-amerikai ország ármegállapodást kötött Kínával, amely mentesíti a legnagyobb exportőreit a Peking által 2019-ben bevezetett dömpingellenes vámoktól.
Az előrejelzett 455 ezer tonnás exportmennyiség 1 százalékos emelkedést jelent a tavalyi évhez képest, a kínai csirke ugyanis az áremelkedések ellenére még mindig versenyképesnek számít a tengerentúli piacokon. Sőt, Peking 5 ezer tonnás kvótaemelést tudott kiharcolni az európai piacokon. Tavaly a kivitt baromfihúsmennyiség 48 százaléka Japánba, 32 százaléka Hongkongba érkezett, Európa 8 százalékos piaci részedéssel állt a harmadik helyen.