Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A társaság társaság elsődleges feladata a haltelepítéshez szükséges jó minőségű és kellő mennyiségű egészséges halállomány biztosítása, felnevelése és kihelyezése a Balatonba. A feladat minőségi ellátása érdekében döntött úgy az Agrárminisztérium, hogy a Buzsákon, Balatonlelle-Irmapusztán, Fonyódon, Varászlón és Mórichelyen található, mintegy 1300 hektárnyi tógazdaság kerüljön át a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. vagyonkezelésébe. A társaság korábban haszonkölcsön-szerződés alapján használta a fenti tógazdaságokat. (Ilyen szerződés keretében a köcsönvétel ingyenes, de a haszon a kölcsönadónál marad. A kölcsönvevő csak a dologra fordított költségeinek megtérítését kérheti a kölcsönadótól - agrászektor.hu.)
Nagy István méltatta a Balaton hasznosításában fontos horgászat szerepét. Felidézte, hogy 2015 óta megszűnt a kereskedelmi célú halászat a tónál, mindez azonban a miniszter szerint a horgászturizmus fellendülése miatt gazdasági szempontból kedvező volt.
Nagy István kiemelte, hogy az Agrárminisztérium folyamatosan azon dolgozik, hogy a Balaton a jövőben is a pihenni vágyók, a horgászok, a külföldi turisták kedvelt úti célja legyen.
Szári Zsolt, a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. vezérigazgatója elmondta, az imént bejelentett bővítés nagy segítséget jelent a társaságnak, ezáltal ugyanis már önerőből tudják megoldani a balatoni telepítési igényeket, ami mennyiségben 300-400 tonna halat jelent. A vezérigazgató arról is beszélt, hogy a társaság arra törekszik, hogy a jó minőségű balatoni hal, mint oltalom alatt álló, földrajzi jelzésű termék a piacon széles körben elérhetővé váljon. Ennek érdekében kapcsolatokat építettek ki balatoni vendéglátó egységekkel, továbbá együttműködnek a Balatonlellén működő Halker Kft.-vel, amely vállalta a balatoni halak - ponty, süllő, keszeg - feldolgozását.
Szári Zsolt az MTI-nek elmondta, hogy a társaság számára eddig komoly problémát jelentett a telepítéshez szükséges mennyiségű hal megvásárlása, mert az közbeszerzéshez volt kötve.
Szári Zsolt azt is elárulta, hogy a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. árbevétele tavaly meghaladta az 1 milliárd forintot, ezen belül közel 800 millió forint bevétel a horgászjegyek értékesítéséből származott.