Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A skóciai tej folyamatos túlkínálatára figyelmeztet a bajor székhelyű tejfeldogozó óriás, a Müller, kiemelve, hogy a helyzet "nem fenntartható" és "jelentős környezeti következményekkel jár". A Müller Milk & Ingredients azért hangúslyozta aggodalmait, mert a társaság részére leszállított tej mennyisége 2014 óta 25%-kal nőtt, miközben a friss tej iránti igény valójában évről évre csökken Skóciában - írja a farminguk.com.
Ennek eredményeként a Müller évente 180 millió liter tejet szállít át a termelés helyszínéről az angliai tejfeldolgozóiba. Ez akkora mennyiség, hogy minden egyes skótra 33 liter jutna belőle. Rob Hutchison, a cég beszerzési igazgatója szerint a skótok szeretik a tejet, de a helyi fogyasztás nem szívja fel a termelési többletet. "E tejmennyiség áthelyezése pénzügyi és környezeti szempontból is költséges" - mondta Hutchison.
Az is elképzelhető, hogy nyugatlanítja némiképp a cégvezetést egy hard Brexit lehetősége, mely esetén a skótok azzal fenyegetőznek, hogy elszakadnak az Egyesült királyságtól. Ugyan az elemzők ezt nem tartják reális forgatókönyvnek, de lássuk be, néhány éve a Brexit lehetősége sem tűnt még annak.
A Mülller 230 tejtermelővel áll szerződéses viszonyban Skóciában, most igyekszik újratárgyalni a velük kötött megállapodásokat. A múlt hónapban pedig bezárta aberdeeni depóját.
Eközben az angol tejtermelők helyzete is bizonytalanná vált a Brexit, illetve az emelkedő termelési költségek miatt. Utóbbiban benne van a 2018. évi aszály, ami kisebb termeléssel és magasabb takarmányköltséggel járt. A 2018/19-es gazdasági év az üzemek számára 50 százalékos jövedelemcsökkenést hozott.