Itt a megoldás: speciális kacsaalakulatot vetnének be a pusztító rovarinvázió ellen

Itt a megoldás: speciális kacsaalakulatot vetnének be a pusztító rovarinvázió ellen

agrarszektor.hu
Rendhagyó védekezést javasolt Kína Pakisztánnak az országban pusztító sáskaraj ellen. A kínai szakértők a rovarok természetes ellenségét, a kacsákat vetnék be az invázió ellen, mivel azok alkalmasabbak erre a feladatraa, mint a csirkék. A helyi hírek szerint a pakisztániak még nincsenek kétségbeesve.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

100 ezer kacsát küldene Pakisztánba Kína, hogy felvegyék a harcot az országban pusztító sáskainvázióval, írta meg a The Guardian a Ningbo Evening News információira hivatkozva. Az éhes víziszárnyas-sereget a keleti Csöcsiang tartományból fogják útnak indítani. A megoldást azok a Pakisztánba érkezett kínai szakértők javasolták, akik úgy ítélték meg, a közel-keleti országnak az elmúlt húsz év legsúlyosabb rovarinváziójával kell szembenéznie.

Március 3-án rendezi meg Agrárium 2020 című évindító konferenciáját Kecskeméten a Portfolio Csoport. Az esemény napirendjére tűzi azokat a legfontosabb idei támogatási, jogszabályi, piaci, jövedelmezőségi és innovációs változásokat, amelyek ismeretére az agrárgazdaság szereplőinek feltétlenül szükségük lehet az eredményes gazdálkodáshoz. A konferencia a gyakorlatias szempontokat figyelembe véve ad választ a gazdasági döntéseknél felmerülő fontos kérdésekre. Ha tájékozott akar lenni az új évben, ne hagyja ki az Agrárium 2020 konferenciát március 3-án Kecskeméten!

Kína nem először vetette már be a kacsákat a rovarok ellen. Két évtizeddel ezelőtt az észak-nyugati Hszincsiang tartományban is sikerrel alkalmazta már a szárnyasokat, amelyek természetes étrendjében számos rovarfaj is szerepel. A kacsák alkalmazása mellett szól, hogy a rovarirtó szereknél sokkal környezetbarátabbak és olcsóbbak, tudhattuk meg a Csöcsiangi területi mezőgazdasági-technológiai kutatóintézet munkatársától, Lu Licse-től. A kutató elmondta, hogy a rovarirtás szempontjából a kacsák sokkal hasznosabbak, mint például a csirkék.

A kacsák, ellentétben a csirkékkel, egy csapatban maradnak, így egyszerűbb bánni velük. Egy kacsa naponta 200-nál is több sáskát is el tud fogyasztani, míg egy csirke csak 70 rovarral tud végezni ugyanennyi idő alatt

 - mondta Lu Licse.

A becslések szerint a kacsák az év második felében érkezhetnek meg Pakisztánba. A beavatkozásra amúgy azért lett szükség, mert a Pakisztánban tavaly megjelent hatalmas sáskaraj az ország gyapotültetvényeit már letarolta, és most félő, hogy a búza is hasonló sorsra fog jutni. Ennek ellenére több pakisztáni lap is arról számolt be, hogy a helyiek is derekasan kiveszik a részüket a sáskaevésből. Arról egyelőre nincsenek hírek, hogy Kelet-Afrikában tervezik-e bevetni ezt a fajta biológiai védekezést az ottani sáskajárás ellen.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?