Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
100 ezer kacsát küldene Pakisztánba Kína, hogy felvegyék a harcot az országban pusztító sáskainvázióval, írta meg a The Guardian a Ningbo Evening News információira hivatkozva. Az éhes víziszárnyas-sereget a keleti Csöcsiang tartományból fogják útnak indítani. A megoldást azok a Pakisztánba érkezett kínai szakértők javasolták, akik úgy ítélték meg, a közel-keleti országnak az elmúlt húsz év legsúlyosabb rovarinváziójával kell szembenéznie.
Kína nem először vetette már be a kacsákat a rovarok ellen. Két évtizeddel ezelőtt az észak-nyugati Hszincsiang tartományban is sikerrel alkalmazta már a szárnyasokat, amelyek természetes étrendjében számos rovarfaj is szerepel. A kacsák alkalmazása mellett szól, hogy a rovarirtó szereknél sokkal környezetbarátabbak és olcsóbbak, tudhattuk meg a Csöcsiangi területi mezőgazdasági-technológiai kutatóintézet munkatársától, Lu Licse-től. A kutató elmondta, hogy a rovarirtás szempontjából a kacsák sokkal hasznosabbak, mint például a csirkék.
- mondta Lu Licse.
A becslések szerint a kacsák az év második felében érkezhetnek meg Pakisztánba. A beavatkozásra amúgy azért lett szükség, mert a Pakisztánban tavaly megjelent hatalmas sáskaraj az ország gyapotültetvényeit már letarolta, és most félő, hogy a búza is hasonló sorsra fog jutni. Ennek ellenére több pakisztáni lap is arról számolt be, hogy a helyiek is derekasan kiveszik a részüket a sáskaevésből. Arról egyelőre nincsenek hírek, hogy Kelet-Afrikában tervezik-e bevetni ezt a fajta biológiai védekezést az ottani sáskajárás ellen.