Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A szakértők szerint az emberek vadállatokhoz való közelsége, a vadászat, az illegális állatkereskedelem, az élőhelyek elpusztítása és az urbanizáció mind-mind olyan tényező, amelyek közvetlenül megnövelik a vírusok állatról emberre való terjedésének valószínűségét, ahogyan történt ez a koronavírus-járvány esetében is, írta a 24.hu. A szakértők szerint a legtöbb vírusátadást észre sem vesszük, csak akkor kerül elő a téma, ha olyan vírus kerül emberi szervezetbe, amely nagyobb pusztítást tud végezni - mint ezúttal a koronavírus esetében is történt.
Az emberi aktivitás ugyanis megváltoztatja az állatok populációinak mozgását, lakóhelyét, és azt is, hogy mennyire jönnek közel a mi életterünkhöz. A kutatók szerint alapvetően a hozzánk közel élő emlősöktől "ugorhat át" vírus az emberre, ezeket a kórokozókat egyébként zoonózis vírusoknak nevezzük. Ez történt a koronavírus esetében is, amely valószínűleg denevérről, egy másik állat közvetítésével jutott el az emberbe.
Az amerikai kutatók tanulmánya 2013-ig elemzi az adatokat, az eredmények szerint három állatcsoport a legveszélyesebb ránk nézve: az egyik a háziasított állatok, ahová leginkább a mezőgazdasági állattartás szereplői számítanak bele, kevésbé a háziállatok. Ezeken az állatokon nyolcszor annyi olyan vírus található, ami áttérhet az emberre a vadállatokhoz képest. A második csoport azokat az állatokat takarja, amelyek a legjobban alkalmazkodtak az emberi körülményekhez, és körülöttünk kezdtek el élőhelyet kialakítani maguknak: a patkányok, egerek, denevérek és főemlősök. A harmadik csoportot azok az állatok alkotják, amelyeknek élőhelyét az ember a leginkább fenyegeti.