Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
- mondta Kulik Zoltán a Portfolio Agrárszektor 2021 konferencián. Hozzátette, ennek a mostani állapotnak az egyik legfőbb oka az a közel egy éve tartó, mindent átíró alapanyagár-robbanás, ami ráadásul még most sem állt meg. Mindez nem jelentene problémát akkor, ha az átvételi árak - sertéshús, tej, baromfi - is ugyanilyen mennyiségben nőnének, de ahhoz képest mennyire megemelkedtek a termelők költségei, a boltokban csak minimális drágulás tapasztalható, pedig a felvásárlási áraknak nagyon komoly mértékben nőniük kellene.
A tavasz kiemelkedő agráreseménye: Agrárium Konferencia Kecskeméten
Április 6-án rendezi meg Kecskeméten a Portfolio Csoport tavaszi Agrárium 2022 konferenciáját, amely a gazdálkodási évet megalapozó, illetve megerősítő információkat nyújt a hazai agrárgazdaság szereplőinek. A rendezvény bemutatja és részletesen kifejti azokat a legfontosabb jogszabályi, támogatási, piaci, finanszírozási, innovációs és jövedelmezőségi változásokat, amelyek döntően befolyásolhatják az agrárvállalkozások tevékenységeit. A konferencia gyakorlati útmutatással és naprakész információkkal járul hozzá ahhoz, hogy az agrárgazdasági vállalkozások eredményes gazdasági döntéseket hozhassanak. A rendezvény valamennyi üzemméret? gazdálkodónak hasznos tájékoztatást nyújt a 2022-es évet érintő legjelentősebb agrárgazdasági változásokról. Ne hagyja ki az Agrárium 2022 Konferenciát április 6-án Kecskeméten!A legnagyobb veszteségeket egyértelműen a sertéstartók könyvelhetik el az utóbbi időszakban, aminek részben az az oka, hogy az átvételi árak gyakorlatilag nemhogy növekedtek, de jelentősen csökkentek az elmúlt évben - közölte a szakember. Kiemelte, a gyakorlatban úgy kell most elképzelni, hogy egy leadott hízón 10-14 ezer forintot veszít a termelő. Jelen állapotban egy például 500 kocás sertéstelep, ami átlagos méretűnek mondható Magyarországon, éves vesztesége elérheti, vagy meghaladhatja a 200 milllió forintot. A sertéstenyésztőknél látni a legnagyobb értékű lemorzsolódást, jelenleg 60-70 ezer kocával kevesebb kerül termelésbe, mint másfél évvel ezelőtt.
- hangsúlyozta Kulik Zoltán.
Címlapkép forrása: Portfolio