Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A Magyar Haltani Társaság 2023-as évre is meghirdette az Év hala versenyt. Amint a társaság közleményéből is kiderült, a verseny célja a magyar halak népszerűsítése. Mint írták, a jelölési elveknek megfelelően mindhárom jelölt faj őshonos Magyarország vizeiben, továbbá van köztük védett és fogható faj is. A szavazatok leadására 2022. december 31-én déli 12 óráig van lehetőség a Társaság honlapján.
Az első jelölt a lápi póc. Apró termetű, zömök, bennszülött halfaj, amely úszósugarait egymástól függetlenül képes mozgatni, ezért kapta a "kutyahal" elnevezést. Barnás színezetét az oldalvonala helyén lévő aranysárga csík díszíti. Egykor tömeges állományai mára elszigetelten, holtmedrekben, lápokban, kisméretű állóvizekben és vízfolyásokban vannak jelen. Fokozottan védett, eszmei értéke példányonként 250 ezer forint.
A második jelölt a sügér. Testhossza ritkán éri el a 30 centit, feje a testéhez képest nagy. Egyik legfontosabb ismertetőjegye az első hátúszó végén megfigyelhető fekete folt. Kis folyók alsó, róla elnevezett sügérzónájában, valamint a nagyobb vízfolyások nyugodtabb vizeiben él, de megtalálható a mélyebb, növényekkel benőtt kis állóvizek, holtmedrek parti zónájában is. Sporthorgászati értéke az évek során felértékelődött, íze a süllével vetekszik.
A harmadik jelölt pedig a szintén kis termetű selymes durbincs. Egyedi ismertetőjegye oldalának hosszanti csíkozottsága. Áramláskedvelő halfaj, leggyakrabban a közepes és nagyobb folyók domb- és síkvidéki szakaszain lehet találkozni vele. Közvetlen gazdasági jelentősége nincs, ugyanakkor védett fajnak számít, eszmei értéke példányonként 10 ezer forint.