Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az ANImashEXPO olyan hiánypótló kiállítás, amelyre az igényt maga a szakmai közönség fogalmazta meg
- emelte ki Ganczer Gábor, a HUNGEXPO Zrt. vezérigazgatója. Hozzátette, hogy a rendezvény a 45 ezer szakmai látogatóra épülő AGROmashEXPO-nak a logikus folytatása. A rendezvény az alábbi tematikára épül:
- állategészségügy,
- állatjólét,
- takarmányozás,
- vegyipari termékek,
- munkavédelem, munkaruházat,
- állattenyésztés eszközei és gépei, technológia,
- istálló és csarnoképítés,
- környezetvédelem, hulladékgazdálkodás, megújuló energia,
- agrárelektronika, méréstechnika,
- államigazgatás, szakmai szervezetek.
Nem szabad átesni a ló túloldalára
Dr. Sótonyi Péter, az Állatorvostudományi Egyetem rektora kiemelte:
az állatjóléttel nagyon vigyázni kell, mert pillanatok alatt átválthatunk nem normális irányba. Fontos, hogy az állat az állat, nem ember. Szolgálja az embert, hússal, tojással, tejtermékekkel, egyéb élelmiszerekkel.
A szakember elmondta azt is, hogy az állattenyésztés mellett komoly szerep hárul az állatorvosokra is, ami a kiállításon szintén kiemelt helyet kaphat. Gyuricza Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem rektora üdvözölte a kiállítás létrejöttét, hiszen, mint mondta, számos mezőgazdasági kiállítás létezik már, de az említett kiállítás valóban hiánypótló hazánkban.
az 50-es évek Bulgáriájának megfelelő a klímánk, ezekhez alkalmazkodni kell. Nem lehet úgy állatot tenyészteni vagy növényt termeszteni, mint 50-60 évvel ezelőtt. Ehhez azonban a gazdálkodókat megfelelő tudással, eszközökkel kell ellátni. Ezeknek pedig teret kell adni. A digitalizáció is berobbant, de ez nem csodaszer. Hiába a modern eszközök, a tudás, az emberi munka elengedhetetlen, ebben a szektorban dolgozni kell.
Elmondta továbbá azt is, hogy az állatjólétet sokan félreértelmezik Európában, átviszik komoly állatvédelembe, és ezt nem szabadna. Az állatjólétet úgy lehet összhangba hozni a versenykésességgel, ha józan keretek között marad. Gyuricza Csaba a rendezvénnyel kapcsolatban hangoztatta azt is, nagyon fontos, hogy a fiatal generációkat is megszólítsák. Nemcsak sok, hanem tehetséges fiatalra van szüksége az ágazatnak, éppen ezért be kell mutatni az állattenyésztés szépségeit.
Mindezzel pedig Zászlós Tibor, a Magyar Állattenyésztők Szövetségének elnöke is egyetértett. Kiemelte, az állatbetegségek elleni küzdelem is rendkívüli fontossággal bír. Ha egy állomány mentes bizonyos betegségektől, akkor az nagyon komoly piacszerző vagy piackorlátozó tényező tud lenni.
Dr. Pajor Gábor, a Magyar Precíziós Állattartásért Egyesület elnöke, mint fogalmazott, ki kell lépni a fényre. A precíziós mezőgazdaságban többnyire a növénytermesztést értik, pedig a precíziós állattenyésztés is legalább itt tart, csak éppen sokkal kevesebb felületet kap. A kiállítás azonban ebben is segítség lehet, hiszen három napon keresztül a precíziós állattenyésztés kerül a fókuszba.