Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A különös jelenség időjárástól és földrajzi viszonyoktól függően augusztus végétől akár novemberig is tarthat. A rendőrség és a vadásztársaságok fokozott óvatosságra kérik a közlekedőket, mivel a párzás időszakában a vadak mozgása még kevésbé kiszámítható, mint máskor. Mészáros Péter, a Pilisi Parkerdő Zrt. szóvivője a HelloVidéknek elmondta, mi az, amire feltétlen figyelnünk kell ilyenkor az utakon, valamint szóba került az is, hogy, mely területeken találkozhatunk leginkább szarvasbikákkal.
Fontos szerepe van az állatok életében
Augusztus végén, szeptember elején ismét elkezdődött a szarvasbőgés, amit hallgatva kellemes érzés fogja el az embert, hogy a természetet ilyenkor szinte közvetlen közel érezzük magunkhoz. A szarvasbőgés főszezonja a szeptember, de a nászidőszak már augusztus végén elkezdődhet, és eltarthat akár november végig is egyes területeken.
A bikák a február végén elhullajtott agancsukat erre az időszakra növesztik vissza teljesen, s ezzel küzdenek meg a nőstényekért. Egy-egy szarvasbika egy nap akár 30-40 nősténnyel is párosodhat.
A Pilisi Parkerdő Zrt. szóvivője elárulta, a szarvasbőgés nem más, mint a gímszarvasbikák párzási éneke, aminek több célja is van. Egyrészt a vetélytársak távoltartása, másik oldalról pedig a tehenek összeterelése, és a „hárem” egyben tartása.
Fontos, hogy a szarvasbőgés során nem szabad megzavarni a bikákat , hiszen azok a szaporulat fenntartása érdekében adják évről-évre lenyűgöző koncertjüket. Ha valaki mégis szeretné őket meghallgatni, manapság már több ilyen túrán is részt vehet.