EXTRA EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!
A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
Bár a hazai jogszabály szerint, 2022 óta minden élelmiszertermelő állat esetében kötelező az adatgyűjtés, az EU-s rendelet lépcsőzetesen vezeti be az adattovábbítási kötelezettséget a tagállamok számára. Míg 2024-ben csak a sertés, szarvasmarha, házityúk és pulyka fajokat jelentettük, 2027-ben már a halak, lovak, nyulak, kiskérődzők és víziszárnyasok esetében is kötelező az adatszolgáltatás az Európai Gyógyszerügynökség részére - írja a Nébih.
Magyarországon csupán a halak esetében számít újdonságnak a jelentési kötelezettség, azonban a többi faj esetében is fontos felhívni a figyelmet az adatszolgáltatás jelentőségére. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) 2026. január 1-jétől már a kiterjesztett állatfajlistára vonatkozóan gyűjti az antibiotikum-felhasználási adatokat. Az adatszolgáltatás tenyészetkód alapon, havi rendszerességgel, a Nébih ügyfélprofil rendszerén keresztül történik, és minden esetben a receptet felíró, illetve a kezelést végző állatorvos felelőssége.
A Nébih tájékoztatja az érintetteket, hogy az újonnan bevont állatfajok esetében az első jelentést a 2026 januári antibiotikum kezelésekről 2026. február 15-ig kell benyújtani.










