Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Tiffán Zsolt fideszes képviselő jelenleg sikerrel pályázhatna a legnépszerűtlenebb politikus címére bortermelői körökben. A villányi borászként is tevékenykedő képviselő október elsejei törvénymódosítási javaslata a kritikusok szerint egyedül a nagyobb birtokok helyzetbehozását, a kisebb termelői közösségek ellehetetlenítését, a jelenlegi hegyközségi rendszer vezetésének lecserélését szorgalmazza. Tiffán egyebek között azt javasolja: egy-egy borvidék alkothasson csak hegyközséget. A hatósági ügyekben eljáró hegybírót függetlenítené a hegyközség tagságától és megszüntetné választhatóságát, megszüntetné továbbá a szőlőterülettel nem rendelkezők és a felvásárlók hegyközségi tagsági viszonyát, sőt, szakítana az egy hegyközség egy hegybíró elvével.
"A hegybíró jelenleg a hegyközség választott tisztségviselője, akinek az érdekvédelem és a hatósági ügyek vitele egyaránt feladata. Hatósági ellenőrzést, hatósági feladatokat ellátó személyként elkerülhetetlenül érdekellentét alakul ki a hegyközség tagsága és a hegybíró között, ami kényszerűen rontja a hatósági tevékenység végzésének hatékonyságát" - áll Tiffán javaslatában. A borász-képviselő az egy tag egy szavazat elve helyett a szavazati jogot a hegyközségi tagok gazdasági tevékenységének nagyságához kötné.
A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa a törvénytervezet tárgyalásának felfüggesztését kérte arra hivatkozva, hogy a jogszabály-módosítás megismert formája "súlyos és azonnali problémákat okozna" a minőség- és eredetvédelem, a magyar borok forgalomba hozatala, az uniós támogatások lehívása terén, továbbá elbizonytalanítaná a hegyközségi rendszer szereplőit. A borforgalmazás zavarai miatt kialakuló űrbe a tanács szerint külföldi, zömmel olasz termékek törnének be. "Nem választható szét a szőlészeti és borászati tevékenység úgy, hogy utóbbiaktól hegyközségi járulékra számítanának, de se tagsági, se szavazati joguk nem lenne" - sorolja az aggályokat az állásfoglalás. A Vidékfejlesztési Minisztérium szerint a HNT sajtóközleménye megalapozatlan állításokat tartalmaz.